Громадський Простір у День Незалежності вітав колег з Білорусі та Польщі

У День Незалежності України Громадський Простір мав нагоду загостити у своєму офісі делегацію представників третього сектору з Білорусі й Польщi. Представники команди Громадського Простору ...

Громадський простір

Громадський Простір

У День Незалежності України Громадський Простір мав нагоду загостити у своєму офісі делегацію представників третього сектору з Білорусі й Польщi.

Представники команди Громадського Простору розповіли про організацію та комплекс сервісів-послуг, які ми щодня надаємо громадським організаціям уже протягом 10 років. Як і чому змінювали масштаб діяльності у різні періоди свого розвитку, адже починали зі звичайного сайту, де розміщувались прес-релізи НУО і виросли до багатофункціональної платформи для громадянського суспільства, по суті веб-ресурного центру третього сектору.

“Громадський Простір” для громадських організацій пропонує комплексну презентаційну програму – одночасно є можливість представити організацію, її поточну діяльність, послуги, шукати і знаходити партнерів, безоплатно користуватися інформаційно-довідковими ресурсами Бібліотеки, Бази даних НУО, Каталогу веб-ресурсів, Біржа праці. Протягом 10 років потенціал „Громадського простору” як невід’ємного медіатора третього сектору щороку зростає, на сьогодні це універсальне джерело інформації не тільки для громадських та донорських організацій, але й усіх, хто цікавиться соціокультурним та суспільно-гуманітарним життям країни. Тепер ми розуміємо, що можемо бути корисні і для налагодження міжкультурних зв’язків, стати містком до спільних ініціатив України, Білорусі, Польщі.

Приємним для мене став момент, коли під час розмови з колегами почула про щиру зацікавленість нашою роботою, дехто з колег навіть мав нагоду раніше використовувати Портал”, – зауважила Алла Прунь, виконавчий директор ІАЦ “Громадський Простір”.

Візит колег з Білорусі та Польщі, який було організовано Stowarzyszenie Wschodnioeuropejskie Centrum Demokratyczne за підтримки Fundacja Batorego, передбачає відвідання найбільш активних НУО, волонтерських центрів – Києва та Чернігова, аби ознайомитись з постМайданним розвитком українського громадянського суспільства, зрозуміти як українці будують Нову Україну навіть під час військового конфлікту, чи Революція Гідності трансформувалася в Революцію Ефективності.

Представникам третього сектору Білорусі, Польщi справді важливо зрозуміти ті трансформації, які сьогодні переживає Україна, тому розмова вийшла багатоаспектна, насичена запитаннями, відповідями – команди Простору, а також запрошених на зустріч експертів – Романа Кабачія, історика і публіциста, журналіста Інституту масової інформації, Тіни Пересунько, випускниці польсько-литовських досліджень з культурної дипломатії, стипендіатки польсько-американської програми Kirklanda, журналістки Громадського Простору,Анастасії Леухіної, члена експертної ради з реформування при МВС України, яка зокрема була залучена як експерт до процесу створення нової поліції і поділилась цікавими фактами реформи.

Роман Кабачій розповів про вже проведені в Україні медіареформи, а також про очікувані (в тому числі про те, з яким опором вони зустрічаються). “Прийняти закон це ще не все, головне його імплементація. Приміром, журналісти досі слабко використовують можливості Закону “Про доступ до публічної інформації”, а нерідко добитися потрібних даних виходить через суд”, – зазначив експерт ІМІ.

Колеги з Білорусі зауважили, що опис комунальних українських ЗМІ дуже схожий із їхніми “районками”, попри прірву в типах правлячих режимів. Також цікавилися справами навколо каналу 112 та холдингу “Вести”.

Громадський Простір у День Незалежності вітав колег з Білорусі та ПольщіУ День Незалежності України Громадський Прості…

Posted by Громадський Простір: Усе для Третього Сектору on 25 серпня 2015 р.


Тематика публікації:       

Останні публікації цього розділу:

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині

Діалог та підтримка: як ГЦ "Нова генерація" зміцнює громади Херсонщини

Євген Глібовицький: ми з вами не в кінці великих потрясінь, а на початку великих відкриттів

Юрій Антощук: працюємо над створенням рекомендацій херсонським громадам та відновленням соціальних зв'язків