Україна: вибираючи Омбудсмана
Оскільки у Верховній Раді обговорюється вибір нового омбудсмана, який відіграє ключову роль в приверненні уваги до питань прав людини та демократичного врядування, Freedom House зробила таку заяву: ...
Додано:
Громадський Простір
Оскільки у Верховній Раді обговорюється вибір нового омбудсмана, який відіграє ключову роль в приверненні уваги до питань прав людини та демократичного врядування, Freedom House зробила таку заяву:
“Ми закликаємо Раду розглянути широке коло кандидатів і провести ґрунтовні консультації з громадянським суспільством, в разі необхідності відкладавши офіційне голосування в парламенті” – сказав Марк Берендт, директор програм в Європі та Євразії.
“Інститут Уповноваженого з прав людини значно сприяв поліпшенню ситуації з правами людини в Україні, і тому заслуговує на ретельний, відкритий процес відбору і призначення. Щоб бути ефективною, ця інституція повинна бути політично незалежною, і мати не лише офіційний мандат від Ради, але й підтримку та участь громадянського суспільства”.
Додаткова інформація:
Омбудсман (офіційна назва – Уповноважений Верховної Ради України з прав людини) обирається парламентом України. Правозахисний порядок денний, коаліція українських правозахисних організацій, закликала до відкритого процесу відбору, а також запропонувала чотирьох кандидатів на цей пост. Проте, 24 травня комітет з прав людини ВРУ планує розглянути три інші кандидатури, обрані без консультацій з громадянським суспільством, потенційно ставлячи під загрозу незалежність омбудсмана.
Україна отримала рейтинг частково вільної країни у звіті «Свобода у світі –2017», частково вільної – у звіті «Свобода преси – 2017», частково вільної – у звіті «Свобода в Мережі – 2016», і має оцінку рівня демократії 4,61 за шкалою від 1 до 7, де 7 є найгіршою можливою оцінкою, в доповіді «Країни перехідного періоду – 2017».
Freedom House є найстарішою неурядовою організацією у Сполучених Штатах Америки. Організація бачить свою місію у поширенні та захисті демократії та свободи по всьому світу. Ми переконані, що свобода є можливою лише в умовах демократичних політичних систем, у яких влада підзвітна власному народові; де панує верховенство права; і де гарантовані свобода вираження думки, зібрань та віросповідання.
* * *
Оригінал заяви англійською мовою:
https://freedomhouse.org/
Джерело Freedom House Україна
Фото УНІАН