Практичні вправи для тих, хто хоче стати блискучим спікером
Публічний виступ – необхідна складова роботи громадських активістів та правозахисників. Тож як зробити його успішним? Що потрібно, аби люди вас почули? Куди подіти хвилювання, червоні плями на ...
Додано:
Dinarko
Публічний виступ – необхідна складова роботи громадських активістів та правозахисників. Тож як зробити його успішним? Що потрібно, аби люди вас почули? Куди подіти хвилювання, червоні плями на обличчі та прискорення мови?
«Без практики дихальних та голосових технік розвинути свій психофізичний апарат майже неможливо». В цьому переконана директорка школи ораторського мистецтва «Аристотель» Вероніка Селега. А це означає, що без тренувань хороших результатів в ораторському мистецтві досягнути буде складно.
Вероніка порадила низку практик, що допоможуть контролювати голос та дихання, і Школа ефективних комунікацій для правозахисників з задоволенням поділиться ними з читачами.
Отже, якщо ви вирішили стати блискучим спікером, запам’ятовуйте ці вправи. Аби відчути результат їх потрібно робити один раз на день щонайменше місяць.
Сила звуку тренується через задіювання м’язів живота і довгий видих, насичений повітрям. Ми працюємо над реберним типом дихання. Приготувалися?
Короткий вдих - довгий рівномірний видих на літери Ш/С/Ф.
Гімнастика Стрельникової – 5 різких шумних вдихів – довгий рівномірний видих 5 різких шумних вдихів через видих (100/30) – довгий рівномірний видих.
Подивитися як це робиться можна за цим посиланням.
Вправи з шиєю: рух по 4х точках: 3-6-9-12 (за годинниковою стрілкою). Рух по колу через вдих – різкий поворот голови – видих (по 5 разів на кожну сторону).
Для роботи по зміцненню і розвитку голосу експертка рекомендує проголошувати голосні звуки в різних поєднаннях.
І е а о у и
і-е, і-а, і-о, і-у
е-о, е-у, е-а, е-и
а-о, а-у, а-и, а-і
о-і, о-и, о-е, о-у
у-о, у-и, у-і, у-а
іеаоуи (під наголосом перший звук)
іеаоуи (під наголосом другий звук)
іеаоуи (під наголосом третій звук)
іеаоуи (під наголосом четвертий звук)
іеаоуи (під наголосом п’ятий звук)
іеаоуи (під наголосом шостий звук)
Не секрет, що подібних вправ існує багато, і їх можна знайти в інтернеті. Тож якщо ви вирішили працювати над собою, ніщо не стане вам на заваді.
Автор Марина Говорухіна, Центр інформації про права людини