Європейські магістралі неєвропейської якості в Україні

Часто, говорячи про Європу, наші політики апелюють до якості доріг, говорячи, що якщо Україна стане членом ЄС, то і в нашій державі будуть якісні дороги. Кожен, хто хоч раз побував за кордоном, зміг ...

Рейтинг доріг
Європейські магістралі неєвропейської якості в Україні

Часто, говорячи про Європу, наші політики апелюють до якості доріг, говорячи, що якщо Україна стане членом ЄС, то і в нашій державі будуть якісні дороги. Кожен, хто хоч раз побував за кордоном, зміг відчути цю різницю і зрозуміти – що до таких доріг нам ще дуже далеко.

Та все ж, частинка європейських маршрутів проходить і через територію України. Команда сервісу navizorвирішила визначити якість цих маршрутів на території України і показати, як виглядає та «частинка Європи» у нас.

Представляємо вам європейські магістралі, які проходять через територію України.

Західно-східний напрямок

Основні дороги

дороги

Європейський маршрут E40 – найдовший європейський автошлях, довжиною 8500 км, що з’єднує французьке місто Кале через Бельгію, Німеччину, Польщу, Україну, Росію, Казахстан, Узбекистан, Туркменістан і Киргизстан із казахським містом Ріддер біля кордону з Китаєм.

В Україні маршрут починається від кордону з Польщею, далі прямує на Львів – Рівне – Житомир – Київ – Харків – Луганськ. Середня якість магістралі на території України – 3.47 із 5-ти. Протяжність дороги – близько 1450 км.

Найгірша якість дороги спостерігається на відрізку Львів – Рівне. Цьому відрізку navizor ставить оцінку «3» з «5». Найкраща якість спостерігається на дорозі від Рівного до Житомира, що «заслужив» від користувачів сервісу середню оцінку 4.78.

Європейський маршрут Е50 проходить через територію Франції, Німеччини, Чехії, Словаччини, України та Росії від французького Бреса до Махачкали. Охоплює близько 6000 км.

В Україні маршрут проходить через Ужгород – Мукачеве – Стрий – Тернопіль – Хмельницький – Вінниця – Умань – Кіровоград – Дніпропетровськ – Донецьк.

Середня якість магістралі на території України – 3.10 із 5-ти. Протяжність дороги – близько 1415 км.

Найгірша якість дороги спостерігається за оцінками navizor на ділянці від Дніпропетровська до Донецька (оцінка – 3 з 5), найкраща – на відрізку Мукачево – Стрий (4.03).

Проміжні дороги

Європейський маршрут E38 – автомагістраль, що проходить територією трьох держав: України, Росії та Казахстану. Загальна довжина маршруту – 3392 км. Дорога бере початок у Глухові і протягається територією України до кордону із Росією.
Цей маршрут охоплює всього 16 км українських доріг, середня якість яких за оцінками сервісу navizor – 4.24 із 5.

Європейський маршрут E58 –автошлях, що бере свій початок в австрійському Відні і закінчується в російському Ростові-на-Дону. Загалом дорога проходить через Австрію, Словаччину, Румунію, Молдову, Україну, Росію. Загальна довжина – 2200 км. Дороги магістралі на території України зустрічаються у двох місцях:
1. – починається на кордоні зі Словачииною в Ужгороді (ділянка Ужгород – Мукачеве) і прямує до кордону з Румунією. Середня якість доріг по такому маршруту – 4.49 із 5.
2. – починається на кордоні з Молдовою на пропускному пункті Кучурган, далі траса прямує до Одеси – Миколаєва 4.30 – Херсону – Мелітополя. Закінчується на території України у Новоазовську Донецької області. Середня якість дороги – 2.82. Протяжність – 739 км. Найкраща якість дороги спостерігається на ділянці від Одеси до Миколаєва (4.30). Найгірша – від Мелітополя до Новозовська (2.66).

Північно-південний напрямок

Основні дороги

Європейський маршрут E85 – автошлях, що бере свій початок в литовській Клайпеді і закінчується у грецькому Александруполісі. Загальна довжина – 2300 км.
В Україні починається на кордоні з Білорусією біля населеного пункту Доманове. Далі прямує через міста Ковель – Луцьк – Дубно – Кременець – Тернопіль – Чернівці, закінчується на пропускному пункті «Порубне» (Чернівецька область), на кордоні із Румунією.

На території України маршрут простягається на 507 км, його середня якість – 3.38 із 5. Найгірша ділянка дороги спостерігається на дорозі від Доманового до Ковеля (середня оцінка 2.20 із 5). Найкраща – на відрізку Ковель – Луцьк (4.85).

Європейський маршрут E95 – автомобільна дорога у Східній Європі, що проходить через територію Росії, Білорусії, України, Туреччини. Має важливе міждержавне значення для східнослов’янських країн, СНД, а також важливе міжнародне значення.

В Україні проходить через території Чернігівської, Київської, Черкаської, Кіровоградської, Миколаївської та Одеської областей України, далі через Чорне море переходить на територію Туреччини. Отож, в Україні магістраль проходить через міста Нові Яриловичі – Чернігів – Київ – Біла Церква – Умань – Одеса.

Середню якість дороги по маршруту сервіс navizor оцінює на 4.30 із 5-ти. Протяжність магістралі на території України – 695 км. Найгірша якість дороги спостерігається на відрізку дороги від Чернігова до Києва (оцінка – 2.61), найкраща – від Умані до Одеси ( 4.30).

Європейський маршрут E105 – автошлях, що бере свій початок в норвезькому Кіркенесі і закінчується в Ялті. Довжина – 3770 км.

В Україні починається на пропускному пункті Гоптівка. Далі збігається з міжнародними автошляхами М20 і М18 і проходить через міста Харків – Запоріжжя – Сімферополь – Алушту – Ялту.

Середня якість магістралі, яка на території України простягається на 797 км – 2.28 з 5-ти. Найгірша ділянка дороги спостерігається на відрізку від Запоріжжя до Сімферополя (2.52). Найкраща – від Гоптівки до Харкова (4.80).

Проміжні дороги

Європейський маршрут E81 – автошлях, що бере свій початок в українському Мукачевому і закінчується в румунській Констанці. Загальна довжина – 990 км.

На території України магістраль починається у місті Мукачеве, далі частково збігається із міжнародною автомагістраллю М23 через Берегове і прямує до кордону із Румунією. Середня якість дороги по маршруту – 2.66 із 5-ти. Протяжність в Україні – близько 70 км.

Європейський маршрут E87 – європейський автошлях, що бере свій початок в українській Одесі і закінчується у турецькій Анталії. Загальна довжина – 2030 км.

В Україні починається в Одесі як частина міжнародної автомагістралі М15 (Одеса – Рені) і закінчується на пропускному пункті Рені в Одеській області на кордоні з Румунією. Протяжність дороги на території України – 297 км, середня якість за оцінками користувачів сервісу navizor – 3.84 із 5-ти.

Європейський маршрут E97 – автошлях, що бере свій початок в українському Херсоні і закінчується у грузинському Поті. Довжина в Україні – 423,6 км, загальна довжина – 1150 кілометрів.

В Україні дорога проходить через Херсон – Джанкой – Феодосію – Керч і закінчується на поромній переправі через Керченську протоку біля населеного пункту Глазівка. Далі маршрут переходить у федеральну автомагістраль М-25.

Середня якість маршруту – 3.12. Найгірша якість дороги спостерігається на ділянці Джанкой – Феодосія.

Європейський маршрут E101 – автошлях, що бере свій початок в Москві і закінчується в Києві. Довжина – 850 км.

В Україні починається на пропускному пункті Бачівськ у Сумській області, збігається із автомагістраллю М02 і прямує до Києва. Протяжність на території України – близько 330 км, середня якість – 2.86 із 5-ти за оцінками користувачів сервісу navizor.

Як бачимо, якість міжнародних доріг на території України далека до ідеалу і тому, коли вирушаєте одним із згаданих маршрутів, краще запасіться додатковими колесами та терпінням.

Будемо надіятись, що реформування доріг, про яке так багато останнім часом говорять політики, таки відбудеться і європейські магістралі на території України не відрізнятимуться за якістю від своїх європейських частин.

Також за допомогою сервісу navizor раніше було сформовано рейтинг найгірших доріг України

Завантажуйте мобільний навігатор Navizor beta, який прокладає автомобільні маршрути із врахуванням якості доріг та подорожуйте тільки добрими дорогами

Завантажити навігатор для Android

Автор : Андрій Хомин


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями