У Києві розробили інноваційні проекти для розвитку міста

У минулі вихідні керівник проекту Kyiv Smart City Юрій Назаров зібрав наймасштабніший хакатон, який коли-небудь проходив у Києві. Тема форуму - розробка інноваційних проектів, присвячених розвитку ...

Kyiv Smart City
У Києві розробили інноваційні проекти для розвитку міста

У минулі вихідні керівник проекту Kyiv Smart City Юрій Назаров зібрав наймасштабніший хакатон, який коли-небудь проходив у Києві. Тема форуму – розробка інноваційних проектів, присвячених розвитку міста. При чому, учасникам для цього давали всього одну добу.

Поділитися цікавими ідеям, силами і натхненням побажала рекордну кількість учасників – 50 команд, 5 з яких отримали сертифікати, що гарантують підтримку проекту містом.

«Ми розуміємо, що розробити повноцінний сервіс або мобільний додаток за 24 години важко, а при відсутності або часткової доступності тих чи інших даних, зробити це ще складніше. Тому оцінювали не стільки завершеність проекту, скільки системний підхід до вирішення завдання – розуміння проблематики, наявність опрацьованих матеріалів, даних, аналіз аналогів інших міст і спільне бачення розвитку проекту», – зазначив керівник проекту Kyiv Smart City Юрій Назаров.

Також учасники Хакатона отримали можливість комунікації з менторами та експертами в різних питаннях, які були присутні на заході. Таке спілкування значно підвищує шанс, що проект буде дійсно збалансований з точки зору всіх учасників процесу, щоб не витрачати час на речі, які не актуальні або мають вже робочі аналоги.

При визначенні переможців враховувалася актуальність проекту з погляду жителів міста, можливість вирішувати певні проблеми, практичне або стратегічне значення для столиці, системність підходу до вирішення проблем.

Так, за результатами голосування журі, переможцями стали команди:

Енергоефективність, яка представила систему відстеження енергоефективності та тепловтрат будівель;
Кавун з картою небезпечних вулиць міста Києва та повідомленням про перебування в небезпечній зоні;
ХАІ HealthMonitor з системою контролю стану здоров’я та місцезнаходження людини з пристроєм, який проводить вимірювання показань життєдіяльності, а інформацію направляє лікаря;
КиївДивСервіс з сервісом для глухих людей, який допомагає спілкуватися з людьми, які чують, дає можливість викликати таксі, має список сурдоперекладачів, надає новини для глухих, дозволяє викликати співробітників ЖЕКу та екстрені служби;
Open City з єдиною платформою, яка отримуватиме аудіо, відео та інші дані, після чого інтегруватиме цю інформацію з муніципальними службами.

Всі ці проекти отримають від міста максимальну підтримку в пошуку спонсорів та реалізації.

Варто відзначити, що механізм проведення Хакатона був наступним: місто надало АРІ (базу даних), яка була проаналізована командами-учасниками. Останні, у свою чергу, розробили проекти, які на їхню думку допоможуть Києву.

За добу були створені готові продукти або прототипи, які вирішать питання міста у соціальній та міській адміністративній сфері.

Також нагадаємо, що 1 вересня відбулася зустріч команди Kyiv Smart City з найактивнішими студентами київських вузів КПІ, КНУ ім. Т.Г. Шевченка, Києво-Могилянської академії. На креативній сесії вони зуміли розробити ряд ідей і рішень, які були передані менторам і командам для роботи на хакатоні.

Джерело : Kyiv Smart City


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Вийшов другий сезон Rights Now! Podcast

На Тернопільщині ділилися кращими практиками розвитку гуманітарно-соціальної сфери

Громади Донеччини обговорили діяльність центрів підтримки громадян

ZDOROVI представляє результати шостої хвилі опитування «БАРОМЕТР»: стан системи охорони здоров'я України

«Як підготуватися до сексу»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Відсутність документів на нерухомість — одна із критичних перепон отримання компенсації через єВідновлення