УВКБ ООН доставило гуманітарну допомогу до Горлівки

ЖЕНЕВА, Швейцарія, 1 вересня 2015 року (УВКБ ООН) - Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) вперше за останні декілька тижнів змогло доставити гуманітарну допомогу до ...

УВКБ ООН
УВКБ ООН доставило гуманітарну допомогу до Горлівки

ЖЕНЕВА, Швейцарія, 1 вересня 2015 року (УВКБ ООН) – Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) вперше за останні декілька тижнів змогло доставити гуманітарну допомогу до Горлівки, що знаходиться на непідконтрольній урядом частині Донецької області.

На минулих вихідних 13 вантажівок від УВКБ ООН, які перевозили 260 тон будівельних матеріалів для відновлення помешкань та предметів першої необхідності, було відправлено за підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН та інших партнерів. Вантажівки доставили посилену будівельну плівку, дерев‘яні дошки, фанеру, шифер, цемент та інші будівельні матеріали, необхідні для термінових ремонтних робіт та робіт середньої важкості, а також предмети першої необхідності.

Незважаючи на підписання договору про припинення вогню у лютому 2015 року, обстріли навколо Горлівки з початку серпня завдали шкоди житловим районам, а місцеві жителі змушені переховуватися у підвалах своїх зруйнованих будинків. В результаті обстрілів було зруйновано більше ніж 1 200 приватних будинків, крім того багато домівок залишилися без дахів, вікон або стін.

За даними місцевої влади, з початку конфлікту місто залишило майже 40% і зараз у Горлівці проживає лише 150 тисяч 250 000 осіб, які проживали там до початку протистояння. Було пошкоджено більше ніж 260 багатоповерхових будівель, включаючи 17 лікарень та 82 школи і дитячі садки. Також зазнали руйнувань 6 мостів та близько четвертої частини опалювальної системи міста. Також повідомляється про перебої з постачанням електроенергії та води.

Завдяки доставленим непродовольчим та будівельним товарам більш ніж 5 000 сімей матимуть змогу здійснити невідкладні ремонтні роботи. Ще 110 родин отримають будівельні матеріали для усунення незначних пошкоджень та пошкоджень середньої важкості. Більше ніж 3 000 отримають основні предмети першої необхідності, такі як ковдри, постільна білизна та рушники. Роздачу цієї допомоги постраждалому від конфлікту населенню буде організовано у найближчі десять днів під наглядом партнера УВКБ ООН міжнародної громадської організації «Людина в біді».

Протягом останніх декількох тижнів доступ до зони конфлікту був ускладнений, що суттєво перешкоджало доставці гуманітарної допомоги для тих, хто її надзвичайно потребує. Очікується, що наступні конвої з допомогою для регіонів, постраждалих від конфлікту, буде організовано протягом найближчих декількох тижнів. Неминуче наближення холодної пори року, підготовка до осені та зими стають головним пріоритетом, особливо для містечок та селищ, які зазнали серйозних руйнувань.

Минулого тижня УВКБ ООН також доставило допомогу для більше ніж 1 500 осіб на територіях, контрольованих урядом. Зокрема, 800 осіб в околицях Маріуполя в південній частині Донецької області отримали основні предмети першої необхідності. Будівельні матеріали для термінових ремонтних робіт від УВКБ ООН було відправлено до селища Сартана після загострення бойових дій біля лінії зіткнення.

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, відоме як Агентство ООН у справах біженців, було створено рішенням Генеральної асамблеї ООН 14 грудня 1950 р. В Україні УВКБ ООН працює з березня 1994 р. Сьогодні УВКБ ООН є одним з головних гуманітарних агентств світу. Понад 9,300 співробітників організації, які працюють у більш ніж 125 країнах світу, допомагають 34 мільйонам осіб. Ця цифра включає не лише біженців, а й шукачів притулку, біженців, які повертаються додому, внутрішньо переміщених осіб та осіб без громадянства.

В 2014 році Україна вперше зіткнулась із проблемою внутрішньо переміщених осіб (ВПО) із Криму та сходу. УВКБ ООН продовжує підтримувати уряд та громадські організації, які забезпечують потреби ВПО через надання юридичної, матеріальної та соціальної допомоги. Агентство зосереджує свою діяльність на посиленні гарантій дотримання прав і свобод для майже 1,46 мільйона внутрішніх переселенців, покращенні їх життєвих умов та забезпеченні довготермінових рішень.

За додатковою інформацією можна звертатися до Радника з питань громадської інформації УВКБ ООН Ніни Сорокопуд [email protected], моб.: +380(50)3101767

Джерело : УВКБ ООН


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я