Окупований Крим: туристичний сезон руками Слідчого Комітету РФ

Переслідування мешканців тимчасово окупованого Криму тривають. Протягом липня-серпня 2015 року на території півострову відбулось щонайменше 18 допитів, 19 судових засідань, 8 затримань, які на думку ...

Крим
Окупований Крим: туристичний сезон руками Слідчого Комітету РФ

Переслідування мешканців тимчасово окупованого Криму тривають. Протягом липня-серпня 2015 року на території півострову відбулось щонайменше 18 допитів, 19 судових засідань, 8 затримань, які на думку правозахисників є нічим іншим як проявами політичних переслідувань самопроголошеної влади Криму.

Саме про це йшла мова 2 вересня в прес-центрі «Главком», де волонтер Євромайдан SOS Олександра Романцова розповіла про порушення прав людини та свавілля окупаційних органів, з якими зіштовхнулись кримчани.

«Липень та серпень, які в розумінні людей перш за все асоціюються із відпочинком, в Криму відзначились бурхливою роботою Слідчого Комітету РФ. Страждають і проукраїнські активісти, до яких застосовують цілий арсенал різноманітних методів залякування, включно із тиском на родичів, а також кримські татари, які стали основними фігурантами епізодів переслідувань за політичними мотивами. На жаль, поповнились лави арештованих, зниклих та навіть загиблих кримчан». – наголосила Олександра РОМАНЦОВА, волонтер Євромайдан SOS, координатор проектів Центру Громадянських Свобод.

Євромайдан SOS підготував інфографіку, в якій вперше виклав стислий опис справ усіх відомих на даний час людей, які були запроторені в місця несвободи в Криму за політичними мотивами. Це фігуранти абсурдної справи 16 лютого Ахтем Чийгоз, Алі Асанов, Мустафа Дегерменджи, учасник Євромайдану Олександр Костенко, власник приватної школи іноземних мов Юрій Ільченко, а також представники руху “Хізб ут-тахрір”, який заборонений в єдиній країні світу – Росії.

Окремо було презентовано список людей, зникнення яких пов’язується із політичними мотивами. Досі не відомо місцезнаходження учасників Євромайдану Івана Бондарця, Владислава Ващук, Василя Черниша, членів “Українського народного дому” Тимура Шаймарданова, Сейрана Зейнедінова, Леоніда Коржа, кримських татар Ісляма Джепарова, Джевдета Іслямова, Мухтара Арісланова, Ескендера Апселямова, а також Федора Костенка, батька ув’язненого за політичними мотивами учасника Євромайдану Олександра Костенко.

Зниклі в Криму

“Євромайдан SOS постійно ставить питання про долю людей із цих списків на різноманітних міжнародних площадках, – говорить координатор Євромайдану SOS Олександра МАТВІЙЧУК. – Не менш важливо нагадувати про них органам влади та українському суспільству. На жаль, відомими усім “кримськими терористами”, керівником яких ФСБ призначило режисера Олега Сенцова, справа не обмежується. Люди, які лишилися сам-на-сам з окупантом, теж потребують нашої підтримки”.

Правозахисники задається питанням, хто наступний потрапить під каток репресій. Станіслав Краснов, проти якого на тимчасово окупованому півострові відкрите кримінальне провадження, розповів про допити матері та про обшук в її квартирі, який вчинявся з рядом процесуальних порушень.

«Дуже активно на тимчасово окупованому півострові працюють колишні співробітники СБУ. Переслідування ці почались ще з часів Майдану. І повідомлення про підозру у невідомому для мене провадженні надійшло ще в жовтні 2014 року, тобто до того, як був арештований Олександр Костенко. Підозрюю, що це кримінальне провадження відкрите за фактом моєї участі в протестах на Майдані в Києві. А зараз проводяться обшуки в квартирі моєї матері. Це вже третій обшук по рахунку, але перший, який мав «офіційний» дозвіл у вигляді постанови про проведення обшуку». – розповідає сам Станіслав КРАСНОВ.

Із текстом інфографік українською, російською та ангійською мовами, а також звітом за липень-серпень 2015 року можна ознайомитися тут.

Запис прес-конференції українською мовою.

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся до Марії Іваник: +38 (050) 705 86 72,[email protected]

Джерело : Євромайдан SOS


Тематика публікації:         

Останні публікації цього розділу:

LAB: DOCU/СИНТЕЗ х Архів Війни. Зустрічайте проєкти-переможці

У Колочавській громаді розпочалася робота над cтратегією розвитку

Психічне здоров’я медиків під час війни: результати дослідження IRC за участю ZDOROVI

Впливайте на процес відбудови: опитування

На шляху до ЄС: стартував масштабний піврічний безкоштовний курс проектного менеджменту на Житомирщині

Фонд «Український Дім» у Варшаві вручив нагороди молодим талантам на честь свого 15-річчя