Правозахисники оголошують набір на тренінги з протидії мові ворожнечі
ЗАВЕРШЕНО
Хочете дізнатися про небезпеку мови ворожнечі у ЗМІ та засобах протидії? Правозахисники пропонують активістам навчання та співробітництво. Кримська правозахисна група запрошує активістів і активісток для участі в освітньому курсі «Мова ворожнечі в ЗМІ. Як протистояти загрозі».
Учасники курсу отримають базові знання про права людини, журналістські стандарти, основи моніторингу мови ворожнечі у ЗМІ. У межах курсу відбудуться три тренінги, учасники та учасниці отримають індивідуальні завдання для дистанційного виконання. Участь у курсі безкоштовна. Проходження курсу передбачає участь у всіх трьох тренінгах та виконання дистанційних завдань.
30 червня, Київ – тренінг «Права людини в умовах озброєного конфлікту». Тренери – Ольга Скрипник, Ірина Сєдова.
Після проходження тренінгу усі учасники та учасниці отримають завдання з моніторингу, що необхідно буде виконати до 10 липня. За результатами виконання завдань 10 учасників будуть відібрані для участі у наступних етапах курсу.
18–20 липня, Бердянська коса, узбережжя Азовського моря – тренінг «Основи моніторингу мови ворожнечі у ЗМІ». Тренери – Максим Буткевич, Олександр Бурмагін. Після тренінгу учасникам і учасницям курсу буде запропонована участь у моніторинговій роботі Кримської правозахисної групи.
9 вересня, Київ – тренінг «Мова ворожнечі та агресивна пропаганда Росії в Криму: виклики для України». Тренери – Ірина Сєдова, Ольга Скрипник.
На закінчення проекту усі учасники отримають сертифікати про проходження освітнього курсу «Мова ворожнечі в ЗМІ. Як протидіяти загрозі».
Випускники курсу зможуть продовжити співробітництво з Кримською правозахисною групою та брати участь у правозахисній діяльності.
Група учасників проекту буде формуватися на конкурсній основі. Для участі у конкурсі необхідно заповнити анкету не пізніше 20 червня 2017 року. Анкета для заповнення – за посиланням https://goo.gl/PqgNS0.
Учасників повідомлять про результати конкурсу до 25 червня.
Тренери курсу:
Олександр Бурмагін, медіа-юрист, медіа-тренер, член ГО «Платформа прав людини», експерт Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії) Ради Європи, член Незалежної медійної ради.
Ольга Скрипник, керівник Кримської правозахисної групи, учасник Міжнародної робочої групи з адвокації Мережі Будинків прав людини, співавтор закону України про захист внутрішньо переміщених осіб. Раніше була керівником Центру громадської освіти «Альменда» та викладала у «Кримському гуманітарному університету» (м. Ялта, АР Крим, історія і право).
Ірина Сєдова, медіакоординатор Кримської правозахисної групи. Більше 7 років займається журналістською та правозахисною діяльністю. Автор антикорупційних журналістських розслідувань і матеріалів на правозахисну тематику, які, зокрема, публікувалися у провідних українських Інтернет-ЗМІ.
Максим Буткевич, координатор Проекту «Без кордонів», медіа-тренер, правозахисник, журналіст, довгі роки співпрацював з провідними міжнародними та українськими ЗМІ.
Організатор курсу:
Кримська правозахисна група (КПГ) – неурядова організація кримських правозахисників і журналістів, метою якої є сприяння дотриманню та захисту прав людини в Криму шляхом привернення широкої уваги до проблем прав людини та міжнародного гуманітарного права на території Кримського півострова, а також пошуку та відпрацювання механізмів для захисту прав людини в Криму. КПГ приділяє основну увагу порушенням прав людини через незаконні дії Російської Федерації в Криму. Детальна інформація – на сайті організації http://crimeahrg.org/.