Підписано угоду про виділення 5 мільйонів євро на розвиток гендерної рівності в Україні
10 червня 2017 року до Києва завітала очільниця ООН Жінки на прес-конференцію з метою обговорення питання гендерної рівності та дискримінації щодо жінок в Україні. Фумзілє Мламбо-Нгкука, очільниця ...
Додано:
Слава Сергійчук
10 червня 2017 року до Києва завітала очільниця ООН Жінки на прес-конференцію з метою обговорення питання гендерної рівності та дискримінації щодо жінок в Україні.
Фумзілє Мламбо-Нгкука, очільниця ООН Жінки:
Коли ми “вкладаємо” в жінок, ми робимо вклад в націю.
Виконавча директорка структури ООН Жінки та Заступниця Генерального секретаря ОНН пані Фумзілє Мламбо-Нгкука обговорила важливість просування гендерної рівності в Україні з Іванною Климпуш-Цинцадзе, Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Романом Ващуком, Послом Канади в Україні, Мартіном Хагстрьомом, Послом Швеції в Україні та представниками ЗМІ.
Фумзілє Мламбо-Нгкука підкреслила, що одним з найбільш втішних фактів в Україні є те, що жінки мають високий рівень освіти, а це є хорошим грунтом для реформ, а саме реформ, спрямованих на забезпечення рівних умов для всіх громадян незалежно від гендерних відмінностей.
Ключовим моментом прес-конференції стало підписання угоди між заступницею Генерального Секретаря ООН Фумзілє Мламбо-Нгкука та Послом Королівства Швеція в Україні Мартіном Хагстрьомом про виділення 5 мільйонів євро на розвиток гендерної рівності в Україні.
У червні цього року, ООН Жінки запускає в Україні нові проекти “CEDAW в дії” та “Гендерна рівність у серці реформ”, що фінансуються урядами Канади та Швеції.
На зустрічі Роман Ващук та Мартін Хагстрьом зазначили, що для Канади і Швеції питання гендерної рівності має як національне, так і міжнародне значення, де показником цього є втілення феміністичної політики в Уряді держав. Тож, як підкреслив Посол Швеції, кінцевою метою співпраці з Віце-Прем’єр-Міністром Іванною Климпуш-Цинцадзе є допомога українським жінкам отримати повний доступ до їхніх прав.
В рамках згаданих проектів кошти підуть на забезпечення роботи новоствореного офісу Урядового уповноваженого із питань гендерної політики, що передбачає моніторинг поточного стану гендерних питань в Україні та динаміки суспільних змін, впровадження пілотного проекту щодо запровадження посади радників у силових відомствах, підвищення інституційної спроможності та покращення координації роботи всіх структур, які мають забезпечувати гендерну рівність.
На сьогодні питання дискримінації жінок в Україні є дуже актуальним, проте одним з блокуючих факторів процесів, що спрямовані на встановлення гендерного рівноправ’я, є відтермінування та постійні спроби зриву ратифікації Стамбульської конвенції.
Під час прес-конференції, Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що проблема, на боротьбу з якою спрямована Стамбульська конвенція, є дуже важливою для нашого суспільства, тільки ми переважно про неї мовчимо. Адже за статистикою 68% жінок в Україні потерпають від домашнього насилля, і ми повинні висловити нетерпіння такому явищу.