Кінець 1980-х років для європейських країн ознаменувався падінням могутньої комуністичної імперії в Центрально-Східній Європі, центром якої був СРСР. Регіоном прокотилася хвиля демократичних революцій, які змінили хід світової історії. При чому кожна з країн комуністичного блоку мала свій власний рецепт суспільно-політичних змін, свою дорогу до «спільного європейського дому».
Детально про це розповідає нова виставка Українського інституту національної пам’яті «30 років Свободи: повернення до Європи».
7 листопада 2019
12.00
Київ, Михайлівська площа
«Виставка цікава тим, що демонструє в одній площині, як кожен із наших сусідів прощався із комунізмом та окреслює місце України в цих процесах. Попри різні сценарії перетворень, які переживали наші європейські сусіди, усі вони вибрали свободу та демократію. Цей досвід залишається актуальним для нас, українців, і сьогодні. Маємо сподівання що наш проєкт допомагатиме українцям краще пізнати наших європейських сусідів та нашу спільну історію», – говорить заступник Голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак.
На відкриття виставки запрошені представники державної влади, дипломатичного корпусу, громадські діячі, журналісти. Зокрема у відкритті виставки візьмуть участь:
- Іванна Климпуш-Цинцадзе – народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу,
- Володимир Тиліщак – заступник Голови Українського інституту національної пам’яті,
- Радек Матула – Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки,
- Марек Шафін – Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки,
- Юріс Пойканс – Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки,
- Богдан Горинь – український політичний та громадський діяч, колишній дисидент,
- Олесь Шевченко – український політичний та громадський діяч, колишній дисидент,
- Богдан Нагайло – шеф української редакції «Радіо Свобода» у 1989-1991 рр.) та інші поважні особи.
Алегоричним символом виставки стала картина італійського художника Тіціана, де зображено відомий епізод з грецької міфології – викрадення Європи.
В експозиції використано унікальні історичні фото того періоду.
Виставка експонуватиметься протягом місяця на Михайлівській площі, між Дипломатичною академією та пам’ятником княгині Ользі.
Джерело: УІНП.