Безкоштовна майстерня з форум-театру для активних жителів та переселенців Маріуполя та Донецької області проведе 17-19 червня київський “Театр для діалогу”.
Як будувати діалог та довіру для розвитку сильних громад у вашому місті? Як вирішувати конфлікти та непорозуміння мирним шляхом? Як зменшити внутрішнє та зовнішнє напруження навіть у такі складнді часи, як наші? Протягом майстерні з форум-театру ви дізнаєтесь, які відповіді на ці запитання можуть дати театральні практики.
Що: Триденна майстерня за методом форум-театру. Під час майстерні буде створено виставу про те, що буде турбувати учасників. Учасники майстерні стануть акторами та покажуть виставу чотири рази: у Маріуполі та трьох містах Донецької області. Показ у Маріуполі запланований на 19 червня, а на Донеччині на 24-26 червня.
Хто: джокерами (ведучими подій “театру пригноблених”) будуть членкиня ГО “Театр для діалогу” з Києва Оксана Потапова та активний житель Маріуполя Микола Шевченко.
Організатори: Київська громадська організація “Театр для діалогу” у співпраці з маріупольцями Сергієм Дороговцевим та Миколою Шевченко в рамках проекту “Сприяння миру через діалог мовою театру” в рамках проекту Української ініціативи зміцнення громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Коли: 17-19 червня з 10:00 до 18:00 з перервами на обід та каву, які забезпечуються організаторами.
Де: Місце проведення буде повідомлене зареєстрованим учасникам
Для кого: Ми будемо раді бачити активістів, волонтерів, вимушених переселенців, що живуть у Маріуполі та Донецькій області, а також усіх, хто зацікавлений у побудові миру, довіри та у ненасильницькому вирішенні конфліктів.
Умови участі: Безкоштовно. Реєстрація до 6 червня включно за посиланням https://goo.gl/uapQRi. Для учасників з області забезпечується проживання в Маріуполі та проїзд до Маріуполя і назад.
“Це можливість винести свої проблеми у суспільство, навчитися викладати їх коротко і доступно, а також вести діалог з аудиторією глядачів”, – вважає Тетяна, учасниця нашої попередньої майстерні, яка вимушена була переселитися до Ірпеня через бойові дії на сході України.
“Я тільки-но зрозумів, чому я, людина доволі серйозна, опинився у цьому лицедійстві”, – заявив після гри у форум-театрі голова правління організації “Українці сходу” Володимир Лиманський. “Форум-театр — це маса дискусій, тем, спілкування. Це дуже класно — знімати шори і говорити”.
“Форум-театр вчить не тільки говорити і слухати, але ще й діяти. Популізм, який у нас живе в тому, що ми тільки кажемо-кажемо-кажемо, зникає, коли ви пропонуєте не тільки проговорити, а й показати. Через дію ми бачимо, що в нас стається із тих слів, які ми говоримо, а що не приносить користі”, – вважає учасниця фестивалю форум-театру, представниця громадської організації “Крим-СОС” Міла.
Формат форум-театру передбачає активну участь глядачів у розвитку сюжетної лінії. Його особливість полягає в тому, що кожен гість може взяти участь у сценках і запропонувати свій варіант вирішення представлених проблем. Так у форматі діалога акторів та глядачів народжуються істини.