День Києва у Золотоворітському сквері для дітей та дорослих

Початок: 28.05.2016 о 08:00
Закінчення: 28.05.2016 о 19:00
Адреса: Київ,
Місце: Золотоворітський сквер

Завершено

афіша_сайт
День Києва у Золотоворітському сквері для дітей та дорослих

Спеціальна програма від книгарні «Є» до Дня Києва.

Програма заходів:

12.00 – Початок фестивалю. Привітання. Оголошення програми.
Інформування відвідувачів про зонування подій.
Усі заходи відбуватимуться у Золотоворітському сквері з боку пам’ятника Ярославу Мудрому.

12.00-16.00 – Читацький квест від «БараБуки» (для батьків та дітей від 5 років)
До Дня Києва БараБука підготувала літературні читання та інтерактив за книжками Лесі Ворониної, Сашка Дерманського, Тані Стус, Галини Ткачук, Каті Штанко, Іри Цілик про наш чарівний і звичайний, знайомий і таємничий, великий і маленький Київ.
Запрошуємо читачів від 5 років шукати київські таємниці у книжках у Золотоворітському сквері. Організатори пропонують вікторини на основі читань. Щоб перемогти у вікторині, слід бути уважними!
Кожен учасник матиме нагоду познайомитися з найкращими дитячими книжками про Київ та їхніми творцями й отримати приємний літературний приз.

14.00-14.45 – «Мій маленький Київ» від Клубу ілюстраторів «Pictoric» (для батьків та дітей від 6 років)
Літературно-пізнавальна екскурсія в районі «Золотих воріт» на основі однойменної книжки від художниці Анастасії Денисенко. Тривалість – 40 хвилин.

Програма «Берись дружно!» від Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара»
Берись дружно, не буде сутужно! – рухливі та мовленнєві ігри від Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара». Детальніше:

12.00-16.00  Гра «Твістер» за орнаментами художника В. Кричевського (для батьків та для дітей від 5 років)
Твістер – активна командна гра для дітей та дорослих. Рухлива гра «Твістер» представлена Музеєм Гончара в яскравому орнаментальному стилі славетного українського художника В. Кричевського (1873—1952), який по-модерному потрактував народну орнаментику в стилізованих ескізах та етнографічних замальовках.

12.00-16.00 – Народна мудрість у торбі (для батьків та дітей від 5 років)
Гра спрямована на вивчення жанрів малого фольклору: прислів’їв, приказок, фразеологізмів. Учасник навмання витягає паперову стрічку з висловом. Фразу потрібно розтлумачити й покласти в певну торбу. Таким чином, граючи, діти та дорослі пізнають колоритний світ української народної мудрості.
За підтримки культурно-освітнього проекту «Горох».

15.00-16.00 – Муральна екскурсія з Євгенією Моляр для дорослих. Збір біля скульптури кота
Стіни київських будинків настільки стрімко вкриваються новими стінописами, що це явище можна трактувати по-різному, не завжди позитивно. На жаль, вуличне мистецтво апропріюється у сферу політичної та комерційної реклами. Стінописи робляться на замовлення політиків та бізнесменів, заполоняючи простір середмістя і створюючи щільний візуальний шум. Що тут доброго, що поганого і що робити з київськими муралами – спробуємо зрозуміти, оглянувши об’єкти публічного мистецтва між Золотими воротами та Львівською площею разом із мистецтвознавицею Євгенією Моляр.
Євгенія Моляр – мистецтвознавиця, кураторка проекту «Soviet Mosaics In Ukraine» фонду ІЗОЛЯЦІЯ. Досліджує публічне мистецтво в Україні радянського періоду та сьогодення. Дописує у видання Korydor, ArtUkraine, Izin.

17.00-19.00 – «Гра районів»: Золоті ворота (для дітей від 8 років)
Місто – це в першу чергу люди і спілкування. Як зробити найкращий район у місті? Що там має бути і хто повинен його створювати? На ці питання мають шукати відповіді не лише дорослі, а й діти. «Гра районів» – це тестова версія настільної гри для гравців від 8 років, яку розробили менеджерки культурних проектів Лора Іщенко та Ксенія Утєвська. Її мета – зацікавити дітей у процесах планування та перетворення міст.
Цього разу ми пограємося з простором навколо Золотих воріт. Учасники побачать, що побудова району – це взаємодія різних гравців, у кожного з яких може бути своя мета. Але їхнє завдання – разом створити найбільш зручний простір для кожного з мешканців. Хто впорається з цією справою краще, команди визначать самостійно за критеріями якості громадського простору. «Гру районів» на Золотих воротах проведуть Лора Іщенко та Валерія Карпань.
Лора Іщенко – координаторка і викладачка освітнього напрямку ініціативи «Дитячі географії», авторка освітніх курсів і програм, викладачка PinchukArtCentre.
Валерія Карпань – координаторка проектів ініціативи «Дитячі географії», менеджерка культурних проектів ArtManagement та Платформи для сучасного мистецтва (PCA), викладачка PinchukArtCentre.

12.00-19.00 – Виставка плакатів із портретами славетних киян із серії «100 видатних українців» від Клубу ілюстраторів «Pictoric»

Учасники та співорганізатори заходів:
Простір української дитячої книги «БараБука»
Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара»
Клуб ілюстраторів «Pictoric»
Культурно-туристичний проект «Їздець»
Ініціатива «Дитячі географії»

Джерело: Книгарня «Є».