Громадська організація “Всеукраїнське громадське об’єднання Інститут “Республіка” та ВІ “Активна Громада” запрошують відвідати документальну виставу-вербатім “Херсонці”.
Вистава “Херсонці” - це документальна вистава-вербатім. Донорами виступили люди, які живуть ще на окупованих територіях, люди, які змогли виїхати за кордон після переслідувань і катувань.
Вистава виносить на обговорення аудиторії гострі питання і в процесі дискусії дозволяє осягати ідентичність. Це історії реальних людей тут і тепер.
Це історії їх життя, виживання й очікування вільної України. Про мрії, бажання і випробування.
Вистава відбудеться у форматі вербатім в рамках “Форуму Активної Громади-2022”. Зареєструватися можна за лінком.
Вистава-вербатім - це монологи звичайних людей, які відтворюють думки, судження, історії донорів (людей, які надали інтерв’ю для вистави). В основі вистави лежить сюжетна лінія, побудована винятково на реальних подіях зі справжніми інтерв’ю, в яких відображене реальне життя та долі людей.
Формат театру передбачає участь як акторів, так і учасників/глядачів. Даний театр не передбачає відмежування акторів від глядачів, все відбувається в одному просторі.
Ділимося інформацією та рефлексією акторів вистави про їхніх донорів.
Когут Марина, адвокатка, викладачка, акторка аматорського театру, розповідає:
“Мій донор, Людмила Олексіївна зі Скадовську, дуже приємна літня жінка. Її одразу хочеться називати бабусею (як тих, до яких в дитинстві з радістю їдеш в гості). Було складно домовитись про зустріч, оскільки її місто ще в окупації й з Інтернетом перебої. Під час зустрічі кілька разів розплакалась лише тому, що в цій жінці стільки тепла і добра, вона така привітна і щира, але в голосі, в словах дуже багато болю і сліз. Їй було дуже важко розказувати про війну й окупацію, я навіть навмисно зупиняла розповідь, оскільки бачила, що їй може стати зле. Але після розмови з нею, після її віршів, я зрозуміла, наскільки докорінно змінила людей ця війна. І яка сильна віра в нашу перемогу навіть в окупації. Це додає сил боротись”.
Інна Душка, організаторка заходів ВІ “Активна Громада”, розповідає:
“Мій донор – людина, яка змогла виїхати на 155 день окупації. Людина, яка витримала переслідування і нелюдські тортури. Людина, яка попри все планує повертатися в Україну. Мені непросто було домовитись з ним про зустріч й інтерв’ю. Навіть перебуваючи у безпеці, мій донор не відразу погодився зустрітися. Є страх за рідних і близьких, які залишилися на тимчасово окупованих територіях України. Багато чого, поки що не увійшло в монолог, з метою безпеки, але обов’язково про це почуємо після Перемоги”.
Тетяна Пономаренко координаторка ВІ “Активна Громада”, волонтерка, зазначає, що її донор – це жінка, яка в окупації по сьогоднішній день.
“Сильна, мудра, незламна. Вона розказує свою історію, своє життя з трепотінням, зі сльозами, але це тільки додає їй терпіння. Інтерв’ю було трохи складно брати, тому що ми багато мовчали, робили паузи, були вибивання Інтернету, ми дивилися один на одного та я розуміла весь біль за місто, за все… Страх за себе, за рідних в її очах. Я підтримувала і це надихало її. Неймовірна жінка з великим серцем, добра. Вона дуже багатьом допомогла і допомагає.
Юліанна Рак, викладачка IT & Business English, засновниця фриланс-агенства Lecho Agency, акторка аматорського театру розповідає, що її донора звуть Інна.
“Вона – життєрадісна та самоорганізована людина. Мудра, незламна і безстрашна жінка з чудовим почуттям гумору. Під час інтерв’ю склалось враження, що я знаю її вже цілісіньке життя і зараз ми просто на відстані підтримуємо зв’язок. Здається, її можна слухати вічність і легкість цієї жінки може перетворити будь-який хорор на стендап. Інна не говорила – вона співала, навіть щебетала. Пісню такої людини не зупинить ніщо, навіть 40 російських блокпостів”.
Олена Юркевич, координаторка ВІ “Активна Громада” у м.Дрогобич каже:
“Мій донор, Наталя Олександрівна, має стриманий спокійний голос. Коли вона говорить про речі, що її болять, він починає нервово тремтіти. І тільки це видає всю злість, сум та приреченість ситуації, в якій вона опинилась. “Стояли в очереди в магазине с “ними”… И надо было рот рукой зажимать, чтобы что-нибудь не ляпнуть. ….Если останемся живы, по окончании войны все силы отдадим на восстановление страны”, – каже вона. І на хвилину таке враження, що між нами зовсім нема відстані.
Тож, запрошуємо вас долучитися до Форуму “Активної Громади – 2022”, аби переглянути виставу.
Якщо у вас немає можливості бути присутнім на Форум протягом всього дня – ви можете долучитися безпосередньо на виставу, попередньо зареєструвавшись за лінком.
ДАТА “Форуму “Активної Громади-2022”: 20 грудня 2022 року
Вистава “Херсонці” розпочнеться о 18:30 і триватиме до 19:30. Після закінчення вистави глядачі зможуть взяти участь у рефлексії.
МІСЦЕ: захід відбувається у форматі онлайн на платформі ZOOM.
Посилання на вхід буде надіслано усім зареєстрованим учасникам.
Участь у заході БЕЗКОШТОВНА.
За додатковою інформацією звертайтеся:
Інна Душка, організаторка заходів Інституту “Республіка”,
телефон: +38 096 172 40 18;
електронна пошта: [email protected]
Примітка. Місія “Активної Громади”: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.