Друга серія тренінгів програми «Відкриті дані для громадських організацій і журналістів»

Початок: 02.04.2016 о 08:00
Закінчення: 02.04.2016 о 17:00
Адреса: Уточнюється, Львів,
Місце: Уточнюється

Завершено

Відкриті дані для ГО і журналістів
Друга серія тренінгів програми «Відкриті дані для громадських організацій і журналістів»

Український освітній центр реформ, Український центр суспільних даних продовжують серію тренінгів в рамках навчальної програми «Відкриті дані для громадських організацій і журналістів». Друга серія тренінгів відбудеться 2 квітня у Львові та 5 квітня у Києві.

Статистика і дані існують, щоб полегшити наше уявлення про світ. Це не статистика складна, це наш світ достатньо складний. У журналістів і громадських діячів – особлива роль в суспільстві. Тому їм дуже важливо вміти розуміти дані, працювати з даними, робити правильні висновки з даних, грамотно їх представляти. Особливо зараз, коли все більше даних стають відкритими і доступними. Понад 80 учасників тренінгів – представники громадських організацій, журналісти, студенти журналістики зі Львова, Львівської області, Одеси, Чернівців, Києва, Мінська, Вінниці, Черкас – не лише прослуховують лекції, а й виконують практичні домашні завдання, вчаться застосувати різні програмні інструменти на практиці.

Он-лайн трансляцію тренінгу можна буде переглянути за наступними посиланнями:

Львів, субота, 2 квітня 2016: https://www.youtube.com/watch?v=fr6_EAyQ_oA

Тематика лекцій 2 тренінгу:

  1. Основи програмування. Макроси в Excel. Коротка історія мови Basic. Принципи програмування. Алгоритми, побудова алгоритму. Поняття змінної як комірки пам’яті. Синтаксис мови Basic, контролюючі структури мови. Написання макросу в Excel. Лектор – Влад Станіцький, експерт з Excel-а та MSOffice.
  2. Висвітлення та перевірка даних і статистики для журналістів. Використання даних в економічній журналістиці. Джерела та перевірка даних. Як не брехати за допомогою статистики. Власні кейси з розширеного використання даних в журналістиці. Лектор – Дмитро Горюнов, головний редактор “Экономических известий”, голова аналітичного відділу ТОП-100 в Ekonomika Communication Hub.
  3. Візуалізація даних. Що таке візуалізація даних, цілі та задачі. Способи кодування інформації. Структура візуалізації даних. Вибір діаграми залежно від задач візуалізації даних. Способи виготовлення візуалізації даних. Лектор – Андрій Газін, журналіст даних та аналітик, Texty.org.ua.
  4. Картографія. З чого складається карта? Файлові формати SHP, KML, GeoJSON. Джерела географічної інформації. Геокодування. Геоінформаційна система QGIS. Інтерактивна картографія за допомоги сервісу Carto DB. Лектор – Андрій Газін, журналіст даних та аналітик, Texty.org.ua.

Відеоматеріали за результатами лекцій будуть змонтовані і опубліковані. Так, 18 відео з попередньої серії тренінгів уже доступні он-лайн: https://www.youtube.com/playlist?list=PLnd-Q57nEX5b_G-Gpz3-EAwm-KP2C_DXP.

Український освітній центр реформ і Український центр суспільних даних здійснюють цей проект за підтримки Посольства США в Україні, в рамках програми «Нарощування цифрового потенціалу  громадянського суспільства». Партнери: Школа журналістики Українського католицького університету, Могилянська школа журналістики, Західно-український ресурсний центр.

Джерело: Український центр суспільних даних.