Український освітній центр реформ, Український центр суспільних даних продовжують серію тренінгів в рамках навчальної програми «Відкриті дані для громадських організацій і журналістів». Друга серія тренінгів відбудеться 2 квітня у Львові та 5 квітня у Києві.
Статистика і дані існують, щоб полегшити наше уявлення про світ. Це не статистика складна, це наш світ достатньо складний. У журналістів і громадських діячів – особлива роль в суспільстві. Тому їм дуже важливо вміти розуміти дані, працювати з даними, робити правильні висновки з даних, грамотно їх представляти. Особливо зараз, коли все більше даних стають відкритими і доступними. Понад 80 учасників тренінгів – представники громадських організацій, журналісти, студенти журналістики зі Львова, Львівської області, Одеси, Чернівців, Києва, Мінська, Вінниці, Черкас – не лише прослуховують лекції, а й виконують практичні домашні завдання, вчаться застосувати різні програмні інструменти на практиці.
Он-лайн трансляцію тренінгу можна буде переглянути за наступними посиланнями:
Львів, субота, 2 квітня 2016: https://www.youtube.com/watch?v=fr6_EAyQ_oA
Тематика лекцій 2 тренінгу:
- Основи програмування. Макроси в Excel. Коротка історія мови Basic. Принципи програмування. Алгоритми, побудова алгоритму. Поняття змінної як комірки пам’яті. Синтаксис мови Basic, контролюючі структури мови. Написання макросу в Excel. Лектор – Влад Станіцький, експерт з Excel-а та MSOffice.
- Висвітлення та перевірка даних і статистики для журналістів. Використання даних в економічній журналістиці. Джерела та перевірка даних. Як не брехати за допомогою статистики. Власні кейси з розширеного використання даних в журналістиці. Лектор – Дмитро Горюнов, головний редактор “Экономических известий”, голова аналітичного відділу ТОП-100 в Ekonomika Communication Hub.
- Візуалізація даних. Що таке візуалізація даних, цілі та задачі. Способи кодування інформації. Структура візуалізації даних. Вибір діаграми залежно від задач візуалізації даних. Способи виготовлення візуалізації даних. Лектор – Андрій Газін, журналіст даних та аналітик, Texty.org.ua.
- Картографія. З чого складається карта? Файлові формати SHP, KML, GeoJSON. Джерела географічної інформації. Геокодування. Геоінформаційна система QGIS. Інтерактивна картографія за допомоги сервісу Carto DB. Лектор – Андрій Газін, журналіст даних та аналітик, Texty.org.ua.
Відеоматеріали за результатами лекцій будуть змонтовані і опубліковані. Так, 18 відео з попередньої серії тренінгів уже доступні он-лайн: https://www.youtube.com/playlist?list=PLnd-Q57nEX5b_G-Gpz3-EAwm-KP2C_DXP.
Український освітній центр реформ і Український центр суспільних даних здійснюють цей проект за підтримки Посольства США в Україні, в рамках програми «Нарощування цифрового потенціалу громадянського суспільства». Партнери: Школа журналістики Українського католицького університету, Могилянська школа журналістики, Західно-український ресурсний центр.
Джерело: Український центр суспільних даних.