Дослідницька організація Small Arms Survey та ГО “Інститут гендерних програм” запрошують представників та представниць громадських організацій, дослідників та дослідниць, інших зацікавлених осіб до участі у другому воркшопі у межах проєкту «Гендерно-орієнтований контроль над вогнепальною зброєю».
Воркшоп відбудеться 11 листопада в Києві в офлайн форматі з 15:00 до 19:00. Формат воркшопу є фасилітованим і передбачає активну участь кожного/кожної учасника/учасниці в обговоренні результатів дослідження та напрацюванні рекомендацій.
Мета воркшопу — фіналізувати перелік рекомендацій щодо політики пом’якшення гендерно-орієнтованого контролю над вогнепальною зброєю на цивільне населення України. Ці рекомендації спрямовані на підтримку національних органів влади та інших зацікавлених сторін у їхніх зусиллях щодо впровадження гендерно-орієнтованого контролю над вогнепальною зброєю у цивільного населення. Вони будуть опубліковані разом з основним дослідженням Small Arms Survey та ГО “Інститут гендерних програм”.
Для учасниць та учасників з інших міст транспортні витрати та витрати на проживання будуть покриті організаторами.
Серед ключових результатів дослідження:
- В Україні немає добре продуманої політики або потужної нормативної бази щодо вогнепальної зброї. Також відчутною є серйозна нестача даних про насильницькі злочини, а також про володіння та використання вогнепальної зброї. Особливо це стосується гендерних аспектів злочинності та використання вогнепальної зброї в Україні.
- Попри обмежені дані, з обережністю можна припустити, що рівень насильницьких злочинів, ймовірно, знизився з початку повномасштабного вторгнення. Однак не ясно, чи це якось пов’язано з війною. Відповідно до офіційної статистики зареєстрованих злочинів, вогнепальну зброю рідко використовують під час скоєння насильницьких злочинів. Попри це, кількість вилученої вогнепальної зброї зросла.
- Загальний ризик зазнати погроз або нападу із застосуванням вогнепальної зброї в Україні залишається низьким. Однак, коли зброя все ж використовується, чоловіки частіше стають жертвами погроз чи нападів з боку незнайомців, тоді як жінки частіше стикаються із погрозами або нападами від членів сім’ї.
Для участі у воркшопі, будь ласка, заповніть реєстраційну форму за посиланням до 4 листопада включно. Кількість місць є обмеженою. Усі деталі щодо проведення воркшопу ми надішлемо напередодні події на електронну адресу, зазначену при реєстрації.
Довідково:
Small Arms Survey є міжнародним дослідницьким центром, чий мандат полягає у створенні неупереджених, заснованих на доказах політично-значущих знань про всі аспекти вогнепальної зброї та збройного насильства. Small Arms Survey є основним міжнародним джерелом прикладних експертних знань, інформації та аналізу з питань стрілецької зброї та збройного насильства і функціонує у якості ресурсу для урядів, законодавців, дослідників та громадянського суспільства. Він розташований у Женеві, Швейцарія, і є асоційованим з Женевським інститутом міжнародних відносин та розвитку (the Graduate Institute of International and Development Studies). Small Arms Survey має міжнародний досвідчений персонал, який спеціалізується на дослідженнях вогнепальної зброї з точки зору безпеки, політології, права, економіки, соціології, кримінології та досліджень розвитку. Small Arms Survey також співпрацює з мережею дослідників, партнерських установ, неурядових організацій та з урядами у більш ніж 50 країнах.
Інститут гендерних програм – громадська організація, місією якої є розвиток демократичних цінностей, досягнення гендерної рівності в Україні, укріплення позиції жінок у сучасному українському суспільстві, допомога в реінтеграції, соціальній адаптації ветеранок з метою їх залучення до процесів відновлення в Україні.