У четвер, 14 жовтня, о 18:00 запрошуємо долучитися до онлайн-дискусії про пострадянські перспективи розвитку українських міст. Подія є безкоштовною та відбудеться на платформі ZOOM.
Для участі заповніть, будь ласка, коротку анкету. Згодом ми надішлемо вам посилання на ZOOM-конференцію. »
Про захід:
За останні 30 років капіталістичний розвиток поглибив та трансформував просторові нерівності, які десятиліттями формував радянський режим. Кілька великих міст стали оазами накопичення, водночас решта регіонів пострадянських країн не змогли адаптуватися до умов периферійного капіталізму та “вигідно представити себе” на глобальному ринку.
Під час події ми поговоримо про те, яким чином відбувається розвиток українських міст із 1990-х. Проаналізуємо, як міське планування впливає на буденне життя містян і містянок, які конфлікти виникають і чим вони завершуються. Помислимо, чи є альтернативи і як освіта може сприяти їх розвитку.
Захід є частиною щорічної конференції Фоєрбах 11 «Після 1991: пострадянські траєкторії», організованої виданням «Спільне».
Теми виступів та спікер/-ки:
1/ Міське планування у пострадянську добу, Олександр Анісімов (дослідник міського планування, магістр міських студій, керівник проєкту «Після Соціалістичного Модернізму» та голова ГО «Розуміти Радянський Поділ»);
2/ Міські стратегії конкуренції на глобальному ринку, Каталін Генбург (німецька дослідниця і ліва політикиня);
3/ Міські суспільні рухи, Ірина Юзик (міська активіста і журналістка);
4/ Освітні програми з урбанстики та регіонального розвитку, Світлана Шліпченко (дослідниця, ініціаторка і розробниця магістерської програми «Урбаністика та просторове планування», директорка Центру урбаністичних студій).
Модераторка події — Альона Ляшева, соціологиня, дослідниця житлової політики, співредакторка журналу «Спільне».
—–
Детальніше:
«Фоєрбах 11» — щорічна конференція, започаткована журналом соціальної критики «Спільне» (https://commons.com.ua) у 2019 році, яка збирає науковців та активістів для обміну знаннями і досвідом. Ми прагнемо вийти на новий рівень українських публічних дискусій та розрив між соціальною наукою і практикою прогресивних рухів. А також відійти від традиційного академізму та експериментувати з новими форматами.
Конференція відбудеться за підтримки Rosa Luxemburg Stiftung в Україні.
Якщо у вас є додаткові запитання чи коментарі, пишіть нам на пошту: [email protected] або на сторінку у Facebook.