ДИСКУСІЯ: «Жіночий рух в Україні як чинник розбудови громадянського суспільства»

Початок: 13.10.2017 о 16:00
Закінчення: 13.10.2017 о 18:00
Адреса: вул. Велика Житомирська, 2, , Київ, 01001, Україна
Місце: Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка
Програма імені Фулбрайта в Україні
Телефон: +380 (44) 287 07 77
E-mail: [email protected]

Завершено

25-25
ДИСКУСІЯ: «Жіночий рух в Україні як чинник розбудови громадянського суспільства»

Програма імені Фулбрайта в Україні та Український жіночий фонд запрошують Вас на дискусію  «Жіночий рух в Україні як чинник розбудови  громадянського суспільства», що відбудеться у п’ятницю, 13 жовтня, 16:00-18:00, Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка, вул. Велика Житомирська, 2, Київ.

Участь у дискусії візьмуть:

Оксана Кісь, «Минуле заради майбутнього: жіноча історія як чинник уповноваження жінок в сучасній Україні».

У своєму виступі Оксана Кісь подасть стислий огляд становлення і розвитку досліджень з жіночої історії в пострадянській Україні, окреслить основні тенденції вивчення минулого українського жіноцтва у 1990-х роках та спроби інструменталізації жіночої історії у політичній площині на початку 2000-х. Буде представлено діяльність і основні здобутки Української Асоціації Дослідниць Жіночої Історії та найважливіші завдання, що їх ставлять перед собою членки УАДЖІ. Доповідачка поділиться своїми міркуваннями про те, яким чином адекватні знання про минуле українського жіноцтва можуть стати чинником уповноваження сучасних громадянок України.

Оксана Кісь – президентка УАДЖІ, кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця відділу соціальної антропології Інституту народознавства НАН України, співзасновниця Української асоціації усної історії. З 1994 року досліджує жіночу та гендерну проблематику в межах української історії та історичної етнології. Авторка книг “Жінка в традиційній українській культурі (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.” (Львів, 2008; 2012) та “Українки в ГУЛАГу: вижити значить перемогти” (Львів, 2017). Стипендіатка Програми Фулбрайта (2003, 2011).

Сучасні наукові зацікавлення зосереджені в ділянці усної жіночої історії та повсякденного життя українських жінок в надзвичайних історичних обставинах.

Наталія Карбовська, “Сучасний жіночий/феміністичний рух в Україні: погляд зсередини”.

В Україні офіційно зареєстровано тисячі жіночих/феміністичних організацій, але чи є вони рухом? Нещодавно Верховною Радою не була ратифікована «Стамбульська конвенція» (Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами) через те, що там вживається слово «гендер». З цього можна зробити висновок, що інший рух спрацював ефективно, а жіночий/феміністичний рух такої злагодженості не продемонстрував. Для того, щоб зрозуміти, де слабкі сторони жіночого/феміністичного руху і в чому самі організації бачать перспективи розвитку, Український жіночий фонд у співпраці з Глобальним жіночим фондом запропонував організаціям інструмент самооцінки руху. Він допоміг неупереджено провести оцінку руху, показав об’єктивний стан речей і дозволив розпочати дискусію про те, як жіночі/феміністичні організації можуть зробити рух сильнішим. Під час презентації буде представлено попередні результати самооцінки жіночого/феміністичного руху в Україні.

Наталія Карбовська – директорка зі стратегічного розвитку, Український жіночий фонд; директорка Проекту USAID «Економічні можливості постраждалим від конфлікту»

Марта Богачевська-Хомяк – історикиня, громадська діячка. Сфера наукових зацікавлень – українська та російська історія. Професорка історії Східної Європи. Викладала в університетах Нью-Йорка, Нью-Джерсі, Вашингтона, у Гарвардському університеті, Києво-Могилянській академії і Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Очолювала Програму імені Фулбрайта в Україні 2000 – 2006. Досліджувала український жіночий рух. За монографію «Білим по білому: жінки в громадському житті Украї­ни. 1884-1939» нагороджена преміями Барбари Гелд Асоціації славісток США і Фундації Омеляна і Тетяни Антоновичів. В Україні отримала орден Княгині Ольги.

Модерує  дискусію Марта Коломиєць, директорка Програми імені Фулбрайта в Україні, голова правління Українського жіночого фонду, член правління благодійного фонду «Приятелі дітей» (Чикаго-Київ).

Реєстрація на дискусію