19 грудня Центр політико-правових реформ (ЦППР) та Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (УМДПЛ) оприлюднять результати опитування експертів і громадськості щодо очікувань від Державного бюро розслідувань (ДБР).
Опитування провів ЦППР у межах проекту “Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади”, який фінансує Європейський Союз. Онлайн-анкетування відбувалося з 4 по 15 грудня 2017 року і охопило понад 40 фахових експертів та 100 представників громадськості.
Обговорені будуть такі питання:
- Якими є очікування експертів щодо майбутнього ДБР и чи вони відрізняються від очікувань громадськості?
- Які злочини має розслідувати Державне бюро розслідувань як пріоритетні?
- Хто має обирати ДБР та хто повинен мати вплив на цей процес у майбутньому?
- Рекомендації щодо того, як підвищити ефективність роботи ДБР.
Запрошуємо до участі журналістів
Що? Експертне обговорення “Державне бюро розслідувань: пріоритети роботи”
Коли? 19 грудня 2017 р., 10:00–12:00
Де? Інформаційне агентство “Укрінформ”, вул. Богдана Хмельницького, 8/16, Київ
Спікери:
- Микола Хавронюк, директор з наукового розвитку ЦППР
- Олександр Банчук, член правління ЦППР
- Євген Крапивін, експерт Асоціації УМДПЛ
- Володимир Петраковський, експерт Реанімаційного пакету реформ
- Представники керівництва ДБР (участь уточнюється)
Акредитація представників засобів масової інформації здійснюватиметься на місці.
За додатковою інформацією звертайтеся до Ярини Бусол, тел. +38 095 153 2542, [email protected].
Довідкова інформація: Дворічний проект «Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади» стартував 1 жовтня 2017 року. Його мета − підвищити обізнаність експертів, громадськості та ЗМІ про реформи у судовій і конституційній сферах, боротьбі з корупцією. Зокрема, ЦППР вже провів заходи щодо відбору суддів до Конституційного Суду, державного фінансування партій, діяльності антикорупційних органів, реформі Верховного Суду.
Про Державне бюро розслідувань: 22 листопада 2017 року Президент України призначив Романа Трубу директором Державного бюро розслідувань, який згодом затвердив своїх заступників. Після початку роботи ДБР, в середині або наприкінці 2018 року, прокуратура остаточно втратить повноваження розслідувати злочини, вчинені високопосадовцями та правоохоронними органами. Фактично ДБР може стати найпотужнішим слідчим органом, який виконуватиме функції досудового слідства, розкриття злочинів тощо.