Учасники трьох українських революцій 1990-го, 2004-го, 2013/2014-го разом з експертами говоритимуть, як еволюціонував Майдан упродовж 25-ти років, та як він змінився після 19 січня 2014-го.
Як змінювався формат протесту від Майдану до Майдану? Чи закономірним був перехід до силового протистояння, що відбувся 19 січня 2014 р.? Яке значення має досвід Майдану 2013-2014 рр. для розвитку українського протестного руху часів незалежності? На ці та інші запитання спробують відповісти учасники трьох новітніх українських революцій: Революції на граніті, Помаранчевої та Революції гідності, а також поділяться досвідом та обговорять, якими є надбання і прорахунки протестного руху від 1990-х і дотепер.
У дискусії візьмуть участь Володимир Гонський – публіцист, письменник, музикант, поет, ведучий сцени Майдану; Андрій Гусак – громадський діяч, юрист; Катерина Чепура – театральна режисерка, активістка Громадянського руху «Відсіч»; Андрій Бондаренко – член центрального проводу Національно-визвольного руху «Правий сектор»; Богдан Мотузенко – соціолог, аналітик; Юлія Пішта – волонтерка.
Дискусія відбудеться в Музеї історії Києва (вул. Б. Хмельницького, 7), де до 25 січня експонується виставка «Майдан: від Незалежності до Свободи». Тож перед початком дискусії можна проглянути артефакти з історії трьох революцій.
Під час заходу також представлять книгу «Майдан від першої особи. 45 історій Революції гідності». Книга підготовлена на основі спогадів учасників протесних акцій листопада 2013 р. – лютого 2014 р., зібраних у рамках проекту «Майдан: усна історія» Українським інститутом національної пам’яті у партнерстві з Фондом збереження історії Майдану.
Дискусія «Еволюція революції» відбудеться в рамках проекту Українського інституту національної пам’яті «Історія: (не)засвоєні уроки» в партнерстві з Музеєм історії Києва. Початок о 19.00. Вхід вільний.