20-22 травня у Львові особливі актори з різних міст України, Польщі, Білорусі та Литви приїдуть зіграти свої вистави на ХІ Міжнародний фестиваль особливих театрів «Шлях». Фестиваль організовує Мистецько‑терапевтичний центр «Непротоптана стежина» за підтримки Управління Культури та Управління Освіти Львівської Міської Ради та інших громадських організацій- постійних друзів фестивалю.
Тема цьогорічного фестивалю “Африка”. Буде весело та цікаво.
9.04 – відкриті навчання для волонтерів «рольова гра «Фестиваль» 11.00 – 16.00 (деталі нижче), НРЦ «Джерело», пр. Червоної Калини, 86а
Про фестиваль та міжнародну мережу:
Фестиваль є частиною Міжнародної співпраці Україна-Польща-Білорусь, де щороку відбуваються подібні мистецькі заходи. Щорічний цикл у вересні відкрив конкурс емблем, яку попередньо обрали самі учасники фестивалю шляхом голосування. Цьогоріч учасники поринуть в атмосферу загадкової Африки. Восени в Польщі, в Любліні, відбувся конкурс пісні, а навесні в усіх трьох країнах панує театральне мистецтво. Люблін розпочинає естафету своїм SANS (Spotkanie artystow nieprzetartego szliaku), далі Білоруська сцена приймає натхненних акторів з особливими потребами і насамкінець в травні Львів завершує міжнародний театральний марафон.
Програма фестивалю:
20 та 21 травня відбудуться покази вистав
22 травня – театральні тренінги від тренерів з Польщі, Литви та України
Контекст проведення фестивалю у Львові:
Така подія є надзвичайно важливою не лише для Львова, а й для України в цілому, оскільки зачіпає надзвичайно актуальну соціальну тему – люди з особливими потребами, або (як принизливо їх називають – інваліди). Можливості таких членів суспільства і справді дуже обмежені, щодо культурного розвитку та самореалізації навіть мови не може бути. Потрапити в театр чи філармонію людині на візку майже не можливо; відвідувати творчі студії чи гуртки – теж. Єдиний вихід для викинутих на маргінес суспільства їх членів це різноманітні спеціальні заклади та НРЦ (навчально-реабілітаційні центри), в яких вони можуть вести діяльність та вчитися. Ще можуть бути групи батьків чи небайдужих волонтерів, котрі утворюють невеличкі приватні студії. Але будь-яка робота потребує визнання та оцінки, той результат, який можна представити світу. Саме це і становить найбільші труднощі. Куди податися театру неповносправних? Де вони покажуть свою виставу? Хто зможе оцінити їх роботу, дати поради, обмінятись досвідом? Відповідь – на фестивалі особливих театрів «Шлях».
Історія фестивалю:
Вже шістнадцять років МТЦ «Непротоптана стежина» організовує різноманітні мистецькі акції за участі людей з особливими потребами, їх батьків, інструкторів котрі працюють з ними, проводить навчання, майстер-класи та великий міжнародний фестиваль. Сюди з’їжджаються театри не лише з цілої України, а й з Польщі, Білорусі, Литви. Саме тут неповносправні діти та молодь мають можливість представити вистави, над якими часто працюють цілий рік, познайомитися з новими людьми, зустрітися з давніми знайомими, отримати кваліфіковану критику професійних акторів, режисерів, театрознавців та поради щодо розвитку свого театру. Цей день стає тим величезним враженням, сплеском емоцій, позитивним досвідом, які заряджають та мотивують. Кожен з учасників та гостей фестивалю повертається додому з новими враженнями і цікавими ідеями.
Навчання для волонтерів:
Ще однією великою заслугою подібного заходу є розвиток волонтерського руху Львова. Адже за час проведення одинадцяти фестивалів, місто отримало не один десяток гарних волонтерів. Багато з них досі віддані цій справі, продовжують волонтерити під час проведення фестивалю та вчать новачків. Тому в рамках підготовки до фестивалю 9 квітня у приміщенні НРЦ «Джерело» відбудеться навчання – РОЛЬОВА ГРА «ФЕСТИВАЛЬ», куди можуть прийти нові волонтери. Зголошення до участі у навчаннях приймаються до 8 квітня на адресу [email protected]
Новинки цьогорічного фестивалю:
– Цього року фестиваль отримав свою офіційну назву – «Шлях» – Непротоптана стежина поступово розширилася і перетворилася на шлях, яким тепер простують талановиті актори з особливими потребами та їх друзі.
– Темою фестивалю є Африка – тому під час підготовки до фестивалю будуть барабанні кола та виготовлення африканських костюмів.
– В рамках фестивалю відбудеться дружня фото-подія «Театр в об’єктиві» – результатом якої буде міжнародна виставка робіт зі Львова, Любліна та Бресту. Усіх бажаючих фотографів просимо зголошуватись та реєструватись у координатора події [email protected]
– Майстер-класи на фестивалі проведе один із творців соціальної вистави «Король Лір», прем`єра якої відбулась минулого року у Львові.
Вивчити музичний гімн фестивалю – https://soundcloud.com/
Відео з минулорічного фестивалю https://www.youtube.com/
Джерело: Непротоптана Стежина