Фестиваль Партисипативної Демократії 2019

Початок: 27.01.2019 о 08:00
Закінчення: 31.01.2019 о 17:00
Адреса: Жмеринка,
Місце: уточнюється

Завершено

Вища школа лідерства та дослідження _Democracy Defenders_ Vol.2
Фестиваль Партисипативної Демократії 2019

Наприкінці січня в Україні відбудеться Фестиваль Партисипативної Демократії. Молоде покоління активістів та активісток поділиться своїми напрацюваннями та презентує кращі практики впливу молоді на прийняття політичних рішень в Україні та Європі в цілому. В межах фестивалю відбудуться освітні майстерні, лекції, панельні дискусії, живі бібліотеки, інтеркультурні вечірки та багато іншого.

За наповнення програми відповідатимуть його учасники – активні громадяни, що зїдуться звідусіль – від Луганщини до Прикарпаття. Ініціатором Фестивалю Партисипативної Демократії виступає Молодіжна організація “СТАН”. Цього року місцем проведення обрано Жмеринку, місто яке відіграло чималу роль в історичних подіях сторічної давнини при народженні Української держави.

Дати проведення Фестивалю: 27-31 січня 2019 року.

В межах Фестивалю відбудеться Майстерня молодіжної демократії для активних громадян Луганської області. Молодь від 16 до 25 років ознайомиться з різними формами та методами впливу на життя в громадах та вивчить механізми залучення нового покоління до процесу розробки та ухвалення рішень. Майстерня відбудеться в рамках програми ЮНІСЕФ “Посилення життєстійкості та підвищення громадської активності підлітків і молоді у східній Україні”, яка впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).

Другим компонентом Фестивалю стане презентація роботи Вищої школи лідерства та дослідження “Захисники Демократії / Democracy Defenders”. В межах проекту Providing dialogues and Civic Engagement (Діалог та активізація громадян) за фінансової підтримки National Endowment for Democracy громадські діячі поділяться досвідом того як впроваджуючи свої власні правозахисні, соціальні чи бізнес-проекти, застосовувати методи партисипативного дослідження та картування громади як одного з інструментів.

Третій компонент Фестивалю – Мультимедійна правозахисна майстерня зі створення соціальної реклами. Учасники міжконтинентального проекту “Міст” поділяться з молоддю секретами створення соціальних відео від Filmmaking For Children Initiative (Судан) в рамках міжнародної програми “TANDEM”.

Ще одним компонентом стане Серія показів гостросоціальних фільмів для молоді. Учасники фестивалю та небайдужі мешканці візьмуть участь у перегляді та обговоренні документальних кіношедеврів.

В межах фестивалю відбудеться презентація дослідження “Посилення ролі молодого покоління у процесах прийняття політичних рішень”, знайомство з лабораторією соціального підприємництва “Ухоробрене юнацтво”, інформування про нову хвилю Українсько-польських обмінів молоддю та багато іншого.

Новий 2019 рік визнано великим роком для демократії по всьому Світу. У країнах з третиною населення планети відбудуться вибори. В тому числі й в Україні. Вже зараз стає зрозуміло, що Президентські вибори стануть випробувальним майданчиком для спроб Кремля впливати на внутрішні процеси інших країн. Ключова рекомендація США напередодні виборів полягає у забезпеченні здорового і безпечного виборчого середовища. Імовірність втручання Росії у вибори є одним із ключових викликів президентської виборчої кампанії України у 2019 році. Про це йдеться у висновках делегації Національного демократичного інституту і Європарламенту.

Серед різних форм демократії дослідники та вчені виділяють як вищу так звану «партисипативну демократію» – коли громадяни безпосередньо беруть участь в процесі прийняття управлінських рішень, зокрема й на місцевому рівні. Історичні приклади такої участі широко представленні в організації зокрема і державного управління в різних культурах, найвідоміший з яких – поліси Давньої Греції. Партисипативна форма управління, разом із великими перевагами, потребує й деяких затрат, зокрема затрат часу, що було невиправданим для широкого кола людей, зокрема й через це представницька демократія у великій мірі замінила пряму участь у більшості систем державного управління в світі. Однак, представницька демократія не змогла повністю забезпечувати потреби громадян. Відстань між громадянами і обраними представниками у владі стала причиною неспівпадіння між дійсними потребами суспільства і діями держави. Диктаторські режими показали всю гостроту проблеми, коли державна влада перестає взагалі відповідати інтересам суспільства.

Нової хвилі розвитку і широкого зацікавлення в колах дослідників пряма участь або партисипація зазнала у другій половині ХХ століття. В цей час багато країн знаходячись в недемократичному стані, або переходячи від диктатури до демократії, потребували змін. Широкого поширення партисипативні практики знайшли в постколоніальних країнах Південної Америки, Африки та Азії завдяки впливу міжнародних фондів розвитку. Такі дії обумовлювались потребою протидії повторному поневоленню суспільств диктаторськими режимами.

Молодіжна організація “СТАН” — це івано-франківська неурядова організація, основна мета якої – розвиток відкритого креативного громадянського суспільства. За час свого існування “СТАН” створив широку мережу активіст(ів /ок), серед яких правозахисни(ці/ки), внутрішньо-переміщені особи, представни(ці/ки) національних, етнічних, релігійних, меншин, LGBTQI спільноти, мит(ці /чині) та активна молодь зі всієї країни. Організація реалізує освітні програми та проекти спрямовані на інформування про Права Людини, розвиток міжкультурного діалогу, розвиток демократії, надання голосу представни(цям/кам) вразливих груп.

Фестиваль Партисипативної Демократії відбудеться за підтримки National Endowment for Democracy.

Представники/ці громадськості запрошуються до участі й можуть подавати заявки в довільній формі, надіславши листа не електронну скриньку.

Контакти організаторів:

тел: 097 7331485 Катерина Лучко

[email protected]

https://www.facebook.com/lgstan/

www.instagram.com/stan.art.group

https://t.me/stanartgroup