У перші вихідні осені, 3-4 вересня, з 14.00 год. за адресою: вул. Нижньоюрківська, 31 у Києві буде проходити фестиваль соціальних театрів «Роздоріжжя». Участь візьмуть: PostPlayТеатр, Театр для діалогу, актори Збірної плейбек – театрів Києва (Київський плейбек-театр «Отражение», плейбек-театр «Под зонтом», Q-playback театр) та групи російських активістів.
Під час заходу будуть презентовані постановки соціальних театрів та перформанси, які мають на меті висвітлення соціальних проблем (насилля, дискримінації) в українському та російському суспільствах. Проблема наростання соціальної напруги, зокрема, по відношенню до внутрішньо переміщених осіб в українському суспільстві не зникає і досі. А дегуманізація різних сторін збройного конфлікту в Україні набуває дедалі більших масштабів…
«Кількість внутрішньо переміщених осіб та кількість загиблих – це не просто цифри. Кожна з них – людське життя! Через мистецтво ми долучаємось до підтримки всіх тих, хто цього потребує. І робимо перший крок до діалогу між суспільством України та Росії» – наголосила координаторка фестивалю «Роздоріжжя» Ксенія Шиманська.
Зокрема, у фестивалі візьме участь засновниця групи «Родина» із Санкт-Петербургу із перформансом «Автотрофия. Вчера. Сегодня. Завтра». Тема постановки – мілітаризації та знищення їжі в Росії.
Ми запрошуємо активістів, волонтерів, внутрішньо переміщених осіб, які відчули на собі прояви дискримінації; психологів, які працюють із цими темами; і тих, кому не байдужий соціальний театр у всіх його проявах. Приходьте і беріть активну участь у постановках наших соціальних театрів та обговореннях!
До зустрічі на фестивалі.
Місце проведення: м. Київ, вул. Нижньоюрківська, 31 (м. Контрактова площа).
Час: 3-4 вересня, з 14.00 год. і до 20.00 год.
Подія в Facebook.
Контакти: Ксенія, 0965805500.
Фестиваль соціальних театрів «Роздоріжжя» ініційований правозахисними активістами з України та Росії в рамках міжнародної миротворчої ініціативи «Молоді голоси за мир», яку адмініструють і реалізують Освітній дім прав людини в Чернігові за підтримки Організації з безпеки і співробітництва в Європі, Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ / ОБСЄ), Української Гельсінської спілки з прав людини, Міжнародного Молодіжного Правозахисного Руху і Дім прав людини – Воронеж за підтримки Норвезького Гельсінського комітету.