14-17 листопада 2017 року у м. Запоріжжя Форум НДО в Україні за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в рамках проекту «Розбудова заради майбутнього: цілісний підхід до зміцнення громадянського суспільства на Донбасі» проведе спеціалізований тренінг з ненасильницького спілкування (ННС) «Ефективні та об’єднуючі комунікації».
Дати: 14-17 листопада 2017 |
Мова: англійська з перекладом на українську |
Організатор: Форум НДО в Україні |
Кінцевий термін подачі заявок: 15 жовтня 2017, 23:59 |
Метою заходу є знайомство учасників з методом ненасильницького спілкування (ННС) та навчання комунікації у конфліктних ситуаціях, яка спрямована на співчуття і задоволення потреб усіх її учасників, надання підтримки при симптомах психологічної травми, відновлення особистої мотивації до роботи та підвищення рівня емоційної компетентності учасників, які працюють з дітьми та дорослими, травмованими війною, і самі піддаються серйозному психологічному тискові та вигоранню. Метод ненасильницького спілкування (ННС) визнано одним із найефективніших способів примирення й відновлення порозуміння між людьми у світі.
Ненасильницьке спілкування (ННС) – це метод побудови стосунків між людьми, заснований на чесності, емпатії, доброзичливості, відкритості та шанобливості, який дозволяє врахувати почуття і потреби кожної людини та задовольнити їх. Метод заснований у 6о-х роках американським психологом д-ром Маршаллом Б. Розенбергом і користується заслуженою увагою та популярністю в світі, оскільки прокладає шлях до зцілення та примирення: у близьких і родинних стосунках, відносинах на роботі, у системі охорони здоров’я та соціального забезпечення, у роботі поліції, взаємовідносинах працівників пенітенціарних установ, ув’язнених осіб та військовослужбовців, а також у роботі урядів, шкіл та організацій, які працюють із соціальними змінами.
Тренінг охопить наступні теми:
- Реакція у конфліктній ситуації
- Основи методу ненасильницького спілкування (ННС)
- Чотири компоненти ННС:
- безоціночне спостереження
- визнання почуттів
- визначення потреб
- висловлювання прохань
- Способи встановлення зв’язку «від серця до серця»
- Керування гнівом
- Реакція на критику
- Трансформування гніву
- Самоемпатія
- Як казати та сприймати «НІ»
- Глибинна робота з критикою
- Сила подяки
Практичні вправи, робота в групах, розгляд особистих ситуацій
Профіль кандидатів:
Даний тренінг в першу чергу спрямований на людей, що працюють на посадах психологів та соціальних працівників у НДО та Державних установах, додатковою перевагою може стати досвід навчання чи організації тренінгів. Також, в тренінгу можуть взяти участь керівники організацій, які мають право прийняття стратегічних рішень в своїх НДО та персонал, що часто та інтенсивно взаємодіє з цільовими групами.
Процес відбору:
Кількість можливих учасників обмежена і становить 30 місць. Форум НДО в Україні не може гарантувати участь у тренінгу усім заявникам. Перевага буде надаватись:
- організаціям-членам Форуму НДО в Україні;
- співробітникам НДО та Державних установ, що працюють із наслідками збройного конфлікту на сході України;
- співробітникам НДО та Державних установ в Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Харківській та Запорізькій областях;
- співробітникам НДО, які діяли на сході Україні та перенесли свою діяльність до інших регіонів;
Про тренерів:
Тренінг проводитимуть Ева Рамбала (Угорщина),сертифікований тренер Міжнародного центру ненасильницького спілкування (CNVC), і Катерина Ясько (Україна), психолог, едуколог, тренер у сфері освіти.
Ева Рамбала (Угорщина) – офіційний тренер Міжнародного центру ненасильницького спілкування (CNVC), має понад 20 років досвіду роботи тренером з ненасильницького спілкування та ефективних комунікацій. Ева є досвідченим медіатором та фахівцем з примирення й відновлення порозуміння у більш ніж 30 країнах світу, працювала з компаніями, міжнародними інституціями, школами, дитячими будинками, в’язницями, лікарнями, духовними закладами тощо.
Катерина Ясько (Україна) – психолог, едуколог, тренер у сфері освіти. Катерина очолює громадську організацію та розвиває напрям освітнього та бізнес-консалтингу, активно залучає до роботи в Україні міжнародних фахівців, які мають досвід здійснення трансформацій у корпоративній, соціальній та освітніх сферах в інших країнах. Одним із напрямів спеціалізації Катерини є розвиток в усіх учасниках освітнього процесу емоційного інтелекту (EI чи EQ) та навичок емпатійного (ненасильницького) спілкування та миротворчості, впровадження практики самоусвідомлення (mindfulness) в освітні програми.
Додаткова інформація:
Проживання, харчування та проїзд учасників до місця проведення начального курсу забезпечуються організаторами в разі потреби.
Проїзд компенсується за наявності копії квитка (2 клас Інтерсіті / купе / автобус) та копії паспорту (перша сторінка), проживання передбачене в двомісних номерах.
У разі виникнення запитань звертайтесь до Євгенії Мазуренко ([email protected]).
Прийом заявок:
Для участі у навчальній програмі необхідно заповнити онлайн-форму. Усі заявники будуть повідомлені про результат відбору до 26 Жовтня 2017 року.