Луїджі Тоскано німецький фотограф і режисер з 2014 року разом з колегами проводить фотопроект під назвою «Проти забуття», в межах якого фотографує тих, хто постраждав від нацизму під час Другої світової війни. Проект присвячений 70-й річниці визволення в’язнів фашистських концтаборів.
Протягом року фотограф зустрічався з жертвами нацизму у Німеччині, Україні, Сполучених Штатах, Росії та Ізраїлі. Учасниками цього великого проекту стали люди з великих міст, містечок та сіл, які під час війни були в’язнями гетто, концтаборів, або остарбайтерами на примусових роботах у Німеччині. Протягом року Луїджі Тоскано зробив понад 200 фотопортретів, які увійшли до фотоальбому під назвою «Проти забуття». В Україні фотограф працював у Києві та Київській області і зробив понад 60 фотопортретів. До Києва фотограф повертався неодноразово і зараз планує проведення фотовиставки не лише у столиці, але й у інших великих містах країни.
Протягом проведення проекту, Луїджі Тоскано разом з колегами зробили фото інсталяцію у Мангаймі (Німеччина), рідному місті фотографа. Фотоінсталяція представляла собою величезні фотографії, які були вставлені в рами вікон Мангаймського палацу, що зараз є будівлею університету, в якій проводяться різноманітні зустрічі, конгреси та концерти. Роком раніше Луїджі Тоскано організовував подібний проект, коли виставив портрети біженців у вікнах культурного центру Мангайму.
Разом з Луїджі Тоскано подорожувала Софія Самойленко, режисер, українка, що зараз живе у Німеччині та працює на телебаченні. Під час зустрічей з літніми людьми Софія брала інтерв’ю та знімала проведення проекту. Тож на підставі відзнятого матеріалу змонтувала документальний фільм.
До роковин розстрілів у Бабиному Яру запланована виставка частини фоторобіт Луїджі Тоскано експонується на території комплексу.
«Хто забуває минуле, приречений його повторювати», тож щоб люди не забували страшних подій Другої світової війни, щоб не були байдужими, такі фотографії не повинні ховатися в стінах музеїв, чи виставкових зал, але виставлятися на головних площах та на центральних будівлях міст просто неба, переконаний фотограф Луїджі Тоскано. Тоді люди сучасних міст, що постійно поспішають у власних справах мимохіть зупиняться і зустрінуться обличчям до обличчя, зазирнуть у глибокі очі колишніх в’язнів концтаборів та остарбайтерів, тих, для кого ті страшні події ніколи не стануть лише історією.