На якому етапі переходу до сучасної європейської демократичної держави знаходиться Україна? Який прогрес був досягнутий у цьому напрямку, особливо після Революції Гідності, та наскільки потужними є фактори, що сприяють поступу або блокують його? Наскільки ефективна синергія між національними та міжнародними рушіями реформ, і як її можна підсилити? Оскільки в новому році перед Україною постануть серйозні випробування та нові виклики на зовнішніх і внутрішніх фронтах, які перспективи в цьому відношенні, і якими повинні бути пріоритети? Чи співпадає міжнародний погляд на ці питання з точкою зору, поширеною в країні?
Democracy Reporting International в Україні запрошує міжнародних та національних експертів та реформаторів для обговорення цих критичних питань у громадській дискусії, що покликана посилити інформованість та готовність до процесів, на які країні слід очікувати.
З одного боку, громадянське суспільство продовжує нарощувати сили та може розраховувати на суттєву міжнародну підтримку. Більше ніж 20 міжнародних НУО, а також іноземних урядових агенцій, не кажучи вже про міжнародні та регіональні організації, працюють в Україні та активно підтримують процес реформ, в той час як ключові міжнародні інституції, такі як Міжнародний валютний фонд, здатні сприяти змінам через встановлення цільових умов. З іншого боку, темп та обсяг реформ породжує численні запитання щодо того, які причини повільного прогресу і що можна зробити як всередині країни, так і за кордоном для подолання перепон.
DRI запрошує всіх, хто цікавиться демократичними перетвореннями в Україні, зокрема, покращенням взаємодії між національними та міжнародними рушіями реформ, взяти участь у публічній дискусії.
Обов’язкова реєстрація гостей/акредитація ЗМІ відкрита до 17:00, 24 січня.
09:20 – 09:30 Реєстрація учасників
09:30 – 09:40 Привітання від представника DRI в Україні
09:40 – 11:10 Панельна дискусія
11:10 – 11:40 Обговорення з аудиторією, питання та відповіді
11:40 – 12:00 Неформальне спілкування за кавою
Учасники (список неостаточний):
– Міхаель Маєр-Ресенде, виконавчий директор Democracy Reporting International (Берлін);
– Віра Нанівська, голова правління “Колегіуму Анни Ярославни”;
– Ігор Попов, народний депутат України, заступник голови Комітету ВР з питань запобігання та протидії корупції;
– Ярослав Юрчишин, Виконавчий директор Transparency International Ukraine;
– Петер Ербен, Старший міжнародний радник IFES, Директор IFES в Україні (tbc).
Модератор: Андрій Куликов, журналіст, голова правління “Громадського радіо”
Контактна особа: Богдан Бернацький, молодший юридичний радник DRI, 093-019-98-22, [email protected]