Громадський центр правосуддя проведе онлайн-консультації про реалізацію прав жінок в умовах COVID-19

Початок: 10.11.2021 о 18:00
Закінчення: 15.11.2021 о 19:00
Адреса:
Місце: онлайн

Завершено

консультація-1.jpg
Громадський центр правосуддя проведе онлайн-консультації про реалізацію прав жінок в умовах COVID-19

Громадський центр правосуддя, який діє на базі Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», проведе серію онлайн-консультацій з актуальних питань доступу жінок до правосуддя та соціально-економічних прав в умовах пандемії COVID-19. Роз’яснення будуть надаватись під час етеру на Facebook-сторінці організації 10, 12 та 15 листопада та торкатимуться відповідно доступу жінок до медичних послуг, захисту трудових прав та протидії домашньому насильству.

В ситуації карантинних обмежень через пандемію COVID-19 та швидкої зміни законодавства, жінки як представниці вразливої групи зазнають в таких умовах ще більшої дискримінації. Після попереднього аналізу запиту на правову допомогу, Громадський центр правосуддя пропонує серію онлайн-консультацій щодо реалізації прав жінок в умовах пандемії COVID-19. Для правових роз’яснень та порад обрано три найбільш актуальні нині сфери: доступ жінок до медичних послуг, захист трудових прав, протидія домашньому насильству.

Консультації будуть надаватись в ході прямої трансляції на Facebook-сторінці Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» відповідно 10, 12 та 15 листопада 2021 року (початок о 18:00, орієнтовна тривалість до 60 хвилин). Окрім отримання акцентованих порад від правників Громадського центру правосуддя, протягом етеру учасники заходу зможуть поставити свої запитання.

Для участі в онлайн-консультаціях в режимі Zoom-конференції просимо попередньо заповнити невелику онлайн-анкету за посиланням. Також заздалегідь можна залишати свої запитання під цим анонсом на сторінці або безпосередньо в коментарях під час етеру.

Розклад та попереднє тематичне наповнення онлайн-консультацій:

1) «Як забезпечується доступ жінок до медицини під час пандемії?» (10.11.2021, 18.00 – 19.00):

  • Чи можливо під час карантину отримати лікування, не пов’язане з COVID-19?
  • Чи можуть відмовити у терміновій операції під час пандемії?
  • Чи може пологовий будинок відмовити у госпіталізації під час пандемії?
  • Чи можливо оформити лікарняний «по телефону» під час пандемії?
  • Чи обов’язкова наразі вакцинація? Що може бути заборонено, якщо Ви не вакциновані?

2) «Як жінкам захистити трудові права під час карантину?» (12.11.2021, 18.00 – 19.00):

  • Чи можуть звільнити у зв’язку з карантином?
  • Чи законним є звільнення у зв’язку з відмовою вакцинуватись?
  • Які обов’язки має роботодавець по відношенню до працівників під час карантину?
  • Чи є поважною причиною невиходу на роботу відсутність транспорту або неможливість залишити дитину одну вдома в умовах закритих шкіл?

3) «Як протидіяти домашньому насильству під час пандемії?» (15.11.2021, 18.00 – 19.00):

  • Чи зобов’язана поліція приїжджати на виклик під час карантину?
  • Чи розглядають суди справи під час пандемії чи необхідно почекати завершення карантину?
  • Чи можливо виселити кривдника з квартири під час пандемії?
  • Які існують термінові інструменти для припинення домашнього насильства?

Онлайн-консультації проводяться Громадським центром правосуддя, який працює на базі Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» як мультифункціональний хаб, що розвиває дружнє правосуддя в громадах та просуває новий формат співпраці між органами правосуддя, місцевою владою та мешканцями на принципах довіри та відповідальності. Правові роз’яснення та поради в прямому етері надаватиме Юлія Лісова – адвокатка, експертка-тренерка Ради Європи з освітніх програм для адвокатів та юристів.

Серія онлайн-консультацій є частиною партнерської ініціативи Громадського центру правосуддя щодо покращення в територіальних громадах доступу жінок та дівчат з вразливих груп до правосуддя та соціально-економічних прав в умовах пандемії COVID-19. Ініціатива працює в трьох напрямках – 1) визначення проблем з дискримінацією жінок на рівні громад та стратегічний захист їх прав; 2) підтримка різних форм жіночого активізму, направленого на підвищення «самозарадності»; 3) посилення потенціалу та участі місцевих владних органів та мешканців громад для підтримки рівних прав жінок та дівчат.

Ініціатива «Рівні права для жінок та дівчат з вразливих груп в умовах пандемії COVID-19» впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» через Громадський центр правосуддя, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.