Податок на додану вартість – це непрямий податок, який включено в ціну товарів, робіт та послуг.
- Чи може бути платником на додану вартість неприбуткова організація?
- Чи втратить вона статус неприбутковості, якщо стане платником податку на додану вартість?
- Коли виникає об’єкт оподаткування ПДВ?
- Чи звільнено закупівлі в рамках проектів міжнародної технічної допомоги від сплати ПДВ?
- Чи виникає даний податок у Представництв міжнародних неприбуткових організацій?
Ці та інші питання ми обговоримо під час зустрічі.
Крім заявленої програми засідання пропонується надсилати питання, що Вас найбільше цікавлять.
Цільова аудиторія: бухгалтери та фінансові менеджери організацій неприбуткового сектору, міжнародних представництв неприбуткових організацій, акредитованих структурних підрозділів, що зареєстровані в Україні та проектів міжнародної технічної допомоги.
Програма:
1. Коли НПО/Міжнародна організація/ представництво НПО може бути платником ПДВ та визначення об’єкту оподаткування.
2. Здійснення благодійної та гуманітарної діяльності.
3. Здійснення господарської діяльності в межах статутної діяльності.
4. Виконання сервісних та консультаційних контрактів.
5. Надання консультаційних послуг в рамках Міжнародних угод України.
6. ПДВ при виконанні грантових угод та проектів міжнародної технічної допомоги.
- Законодавчі нюанси відносно ПДВ по закупівлям в рамках міжнародної технічної допомоги.
- Отримання відшкодування з ПДВ від держави Україна. Критерії для автоматичного отримання бюджетного відшкодування та застосування автоматичного відшкодування для міжнародних організацій.
- Специфіка відшкодування ПДВ для різних видів товарів і послуг (перевізні документи (авіа та залізничні квитки, оренда житлових і нежитлових приміщень, закупівля вакцин і лікарських засобів).
- ПДВ для закупівель по лінії міжнародної технічної допомоги.
- Пільги з ПДВ.
- Штрафні санкції, передбачені діючим законодавством України.
7. Відповіді на питання, що надіслані учасниками.
Експерт:
Шкурка Лариса – керуючий партнер Аудиторсько-консалтингової групи “Компас”, провідний аудитор фірми (Сертифікат серії А), Консультант з фінансового планування і організаційного розвитку, бізнес тренер. Закінчила Київський державний економічний університет за програмою “Менеджмент проектів і консалтинг”, має кваліфікацію магістра ділового адміністрування. Володар Сертифікату фахівця лізингового бізнесу. Сертифікат випускається спільно Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Член правління ГО «Спілка Сертифікованих спеціалістів лізингу».
Володар сертифікату COST AND MANAGEMENT ACCOUNTING, Міжнародної асоціації бухгалтерів (International Association of Book-keepers).
Має досвід роботи в організації та побудові фінансового обліку групи компаній за НСБО та МСФЗ, розробки та впровадження адміністративних та управлінських процедур для організацій некомерційного сектора. Більше 15 років співпрацює як консультант і аудитор з представництвами нерезидентів. Має досвід побудови управлінського обліку: оперативне та стратегічне планування, організація і контроль бюджетного процесу, аналіз виконання бюджету, облік у розрізі центрів доходів і центрів витрат. Прогнозування грошових потоків і оцінка економічної ефективності бізнес-процесів господарських товариств. Співавтор книги “Керівництво по лізингу”. Написання книги профінансовано проектом USAD “Ініціатива сприяння кредитуванню”. Автор статей в журналі “Дебет – Кредит”, «Фінансовий директор».
Досвід проведення відкритих і корпоративних тренінгів з фінансів, фінансовому і податковому обліку, ПДФО, фінансового планування та моніторингу.
Реєстрація за посиланням.