25-28 листопаду в Івано-Франківську відбудеться Інтеграційний табір для переміщених активістів та громадських діячів (Integration camp for displaced activists and HRDs). Табір проводиться Літературним угрупованням «СТАН» (Луганськ/Івано-Франківськ) за підтримки фонду National Endowment for Democracy та Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Метою табору є посилення співпраці між переміщеними активістами та громадськими діячами з різних регіонів України.
В рамках табору заплановано проведення презентацій та майстер-класів, тренінгів та стратегічних робочих зустрічей, в рамках яких переміщені активісти та їх колеги з різних регіонів Україні (від Сєверодонецьку до Ужгороду) поділиться своїми напрацюваннями, досвідом та ідеями, а тренери та експерти візьмуть на себе відповідальність за модерацію заходів.
Інтеграційний табір складатиметься з наступних блоків:
Стратегічна зустріч з презентацією кращих практик роботи з ВПО в Прикарпатті
Ініціативні групи, волонтерські та громадські організації, благодійні фонди, представники органів місцевого самоврядування та міжнародні інституції, що безпосередньо працюють з ВПО та сприяють діалогу та примиренню в регіонах Україні поділяться напрацюваннями, що були застосовані в Прикарпатті цього року. Кращі практики роботи з ВПО, які будуть презентовані підчас стратегічної зустрічі, увійдуть до навчального посібника «Чи бачили ви Буратіно?».
Організаційну підтримку заходу надає Громадська організація «Д.О.М.48.24», що об’єднує активних та креативних людей які бігли від війни в пошуках дому, і хочуть побудувати його в Івано-Франківську.
Головним гостем заходу стане Сергій Решетов, Експерт Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
Для участі в стратегічній зустрічі потрібно заповнити аплікаційну форму потенційного учасника.
Майстер-клас з форум-театру, як методу вирішення конфліктів
Змішуючи в собі соціальні та мистецькі практики, технологія «форум театру» є ефективним методом виявлення, переосмислення та вирішення конфліктів у суспільстві. Учасники майстер-класу не тільки отримають знання та навички, але й візьмуть участь у розробці вистави, яка буде базуватися на існуючих конфліктах в громаді Івано-Франківська.
Організаційну підтримку заходу надає танцювальний центр «SoloWay Dance Centre».
Головним експертом виступить вірменський режисер Карлос Мурад’ян, засновник громадської ініціативи «ForumTheatre» (Єреван).
SoloWay Dance Centre – це осередок сучасної та бальної хореографії в Івано-Франківську. Родзинкою центру є його інтердисциплінарність, охоплення безлічі напрямів, що закладає фундамент для стрімкого танцювального розвитку.
Для участі в майстер-класі потрібно заповнити аплікаційну форму потенційного учасника.
Майстер-клас з написання інформаційних запитів
В рамках тренінгу переміщені активісти та громадські діячі дізнаються як правильно робити інформаційні запити, який алгоритм проходить інформаційний запит в державній установі та коли людина може вимагати інформації з грифом «ДСК» та «секретно».
Головним експертом виступить науковець Наталія Шотурма, начальник відділу інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю Прикарпатського Національного Університету.
Організаційну підтримку заходу надає інформаційний центр «Вікно в Америку», Івано-Франківської ОУНБ ім. І.Франка.
Тренінг «Сприяння інтеграції ВПО в культурне та соціальне життя міста»
В рамках тренінгу переміщені активісти та громадські діячі дізнаються про передовий досвід правозахисників та культурних інноваторів щодо руйнування стереотипів та спробують розробити план інтеграції ВПО в культурне та соціальне життя міста.
Головним експертом виступить Мирослав Грінберг, голова Київського освітнього центру «Простір толерантності».
Організаційну підтримку заходу надає інформаційний центр «Вікно в Америку», Івано-Франківської ОУНБ ім. І.Франка.
Тренінг «Кампанії на захист суспільних інтересів – ефективні інструменти для HRDs»
В рамках тренінгу переміщені активісти та громадські діячі дізнаються як проводити громадські кампанії, організувати акції прямої дії та мережеві ініціативи.
Головним експертом виступить культурний інноватор Ярослав Мінкін, голова Літературного угруповання «СТАН».
Організаційну підтримку заходу надає Всеукраїнське об`єднання «Українці Донбасу і Криму», що сприяє адаптація ВПО на новому місці проживання та їх інтеграції у місцеву громаду.
Презентація «Досвід роботи інтеграційних культурних центрів Вірменії, Грузії та України»
Громадські діячі дізнаються про досвід роботи соціокультурних центрів «#Adapter» (Кременчук), «Вільна хата» (Краматорськ), «Теплиця» (Слов’янськ) також аналогічних центрів в Зугдіді (Грузія) та Ванадзорі (Вірменія).
Організаційну підтримку заходу надає інформаційний центр «Вікно в Америку», Івано-Франківської ОУНБ ім. І.Франка.
Організаційну підтримку заходу надає громадська ініціатива «Культурний діалог», що сприяє розвитку гармонійного простору через культурні інновації та має унікальний досвід активізації місцевої громади.
Інтеграційна частина складатиметься з участі у тренінговій програмі від British Council «Active Citizens Ukraine», розробці спільних проектів та кампаній, цікавого спілкування та відвідування найулюбленіших закладів, що увібрали приховану інтеркультурність міста: ресторан громадської активності «Urban Space 100», африканське кафе «RumBamBar», молодіжний центр «ГОСТ-бар», ресторан галицької кухні «Десятка», італійський еко-ресторан «Fabrica» та індійське кафе «Esse».
Очікувані результати:
За результатами Інтеграційного табору буде видано посібник «Чи бачили ви Буратіно?», в якій увійдуть кращі практики роботи з ВПО, ефективні технології щодо розвінчання міфів й руйнування стереотипів та аналітичний звіт за результатами дослідження стереотипів про вимушених переселенців в Україні. Посібник буде підготовлено Літературним угрупованням «СТАН» спільно з ініціативою «Культурний діалог» за підтримки фонду National Endowment for Democracy та Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
Контакти організаторів:
Олеся Архіпова – відповідальна за Стратегічну зустріч з презентацією кращих практик роботи з ВПО в Прикарпатті
Контактний телефон: +380673405686, [email protected]
Ольга Палінчак – відповідальна за технічну підготовку Інтеграційного табору
Контактний телефон: +380668306229, [email protected]