Цільова аудиторія: журналісти-розслідувачі, котрі під час виконання професійних обов’язків неодноразово наражалися на небезпеку, а саме: погрози, залякування, спроби фізичного насильства, психологічний тиск.
Дата проведення: 29-30 липня, м. Київ.
Тренінг з фізичної безпеки є складовою тримодульного тренінгу з безпеки журналістів, що охоплює аспекти цифрової, правової та фізичної безпеки.
За результатами тренінгу учасники та учасниці дізнаються:
- як працювати з анонімними, малознайомими та потенційно небезпечними людьми, зокрема джерелами;
- про особливості індивідуального (закритого) спілкування з фігурантами розслідування;
- як працювати під прикриттям та в стресових ситуаціях;
- про особливості стеження та контрстеження;
- про особливості співпраці з правоохоронними органами.
Тренери:
Стеван Дойчинович – головний редактор сербського журналістського об’єднання з дослідження злочинності та корупції KRIK, регіональний редактор Центру з дослідження організованої злочинності та корупції (Organized Crime and Corruption Reporting Project, OCCRP) у країнах Східної Європи та Центральної Азії. Спеціалізується на розслідуванні організованої злочинності, корупції, приватизаційних угод, відмиванні грошей та індустрії азартних ігор. Стеван – автор книги про роль балканської мафії у міжнародній контрабанді кокаїну.
Павле Петровіч – журналіст-розслідувач сербського журналістського об’єднання з дослідження злочинності та корупції KRIK, працював із OCCRP як журналіст-розслідувач та спеціаліст з безпеки. Закінчив факультет із безпеки Белградського університету, навчається на магістерській програмі з вивчення тероризму, організованої злочинності та безпеки.
З 2009 року викладає Soko Combat System (система самозахисту, яку людина опановує за короткий термін в реальних умовах життя з урахуванням своїх фізичних даних).
У 2017 році здобув премію Data Journalism Award.
Заповнити заявку на участь у тренінгу з фізичної безпеки можна ТУТ.
Заявки приймаються до 22 липня (12.00).
Проект реалізовується в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Її імплементацією займається Данська агенція з міжнародного розвитку (DANIDA).