Міжнародна організація «Інститут висвітлення війни та миру» (Institute for War and Peace Reporting) запрошує юристів подати заявки на участь у триденному тренінгу «Як забезпечити найкращі результати громадських ініціатив, що контролюють владу: можливості юридичного супроводу», який відбудеться 9-11 листопада 2018 року (п’ятниця – неділя) у місті Києві.
Тренінг відбувається в рамках трирічного проекту, який виконує Інститут висвітлення війни та миру (IWPR) в Україні за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії. Одна із цілей даного проекту – зміцнення системи громадського контролю з боку громадянського суспільства та медіа, протидія та запобігання корупції, посилення діалогу між експертами, медіа, ОГС та можновладцями, покращення інформування громадськості, залучення громадян до розвитку місцевої громади, громадський моніторинг та контроль діяльності влади й публічних фінансів, моніторинг та висвітлення реформ, що мають регіональне втілення.
В рамках проекту запланована подальша підтримка регіональної мережі юристів, які допомагають ОГС та ЗМІ на етапах 1) проведення моніторингів та інших видів громадського контролю діяльності влади та журналістських розслідувань та 2) пост-публікаційного правового супроводу результатів таких моніторингів та розслідувань (складання відповідних запитів, оскаржень, звернень в антикорупційні, правоохоронні та інші контролюючі державні органи).
Мета тренінгу для юристів – не лише оновити знання учасників завдяки доповідям досвідчених юристів про новели законодавства та практику правозастосування, але й створити поле для обміну досвідом і стимулювати їхню подальшу комунікацію.
Тренінг проводитимуть досвідчені юристи Інституту розвитку регіональної преси, Центру протидії корупції, юридичного сервісу «ТИСНИ» ГО «ТОМ 14» та експерти Прозорро.Продажі і StateWatch. Програма і спікери уточнюються, будуть враховані побажання потенційних учасників, висловлені в заявках.
Попередня програма тренінгу:
- Декларації чиновників: юридична робота з аналізу декларацій і конфлікту інтересів, виявлення найпоширеніших порушень та особливості їх кваліфікації. Механізми розширеного пошуку й аналітичний модуль на сайті «Декларації»
- Державні закупівлі: як поєднувати юридичний супровід та аналіз даних (конкретні кейси)
- Нове законодавство про приватизацію державного та комунального майна” в контексті ОМС. Інструмент Прозорро.Продажі.
- Антикорупційні органи України: порядок звернення та оскарження їх рішень.
- Оскарження в судах неправомірних дій бездіяльності державних органів
- Викриття корупційних схем та моніторинг кримінальних справ на етапах судового та досудового розслідування
- Захист журналістів та громадських активістів у випадках перешкоджання законній діяльності журналістів та нападів на активістів
- Доступ до публічної інформації: судова практика розгляду спорів про доступ до публічної інформації. або “Поради по підготовці інформаційних запитів та можливостей ефективного отримання інформації)
- Робота з відкритими реєстрами при підготовці розслідування
- Як юристам доносити свою точку зору та позицію до суспільства зрозумілою мовою
Бажаючі юристи мають заповнити заявку ТУТ до суботи 27 жовтня включно.
Група учасників тренінгу формується на конкурсних засадах. Перевага буде надана в першу чергу юристам, що співпрацюють з грантоотримувачами проекту, а потім іншим мотивованим юристам з наступних регіонів: Київ, Львів, Харків, Одеса, Івано-Франківськ, Донецька область. За наявності вільних місць на тренінгу будуть розглядатись заявки від юристів і з інших регіонів. Організатори повідомлять запрошених учасників про участь не пізніше 31 жовтня 2018 року.
Участь у тренінгу є безкоштовною. Передбачені кава-паузи та обіди. Учасникам з інших міст пропонується проживання в готелі та передбачена компенсація витрат на проїзд.
Запитання просимо надсилати на адресу [email protected]. Якщо ви не знайдете посилання на онлайн-заявку безпосередньо при цьому анонсі, надішліть запит на цю електронну пошту.
Про IWPR:
Інститут висвітлення війни та миру (IWPR) – це міжнародна некомерційна організація з головними офісами в Лондоні, Вашингтоні та Амстердамі, що працює зі ЗМІ та громадянським суспільством задля покращення ситуації у майже трьох десятках країн світу, які втягнені у конфлікт або знаходяться в умовах кризи чи трансформації. IWPR допомагає людям у найскладніших умовах отримувати доступ до інформації, необхідної для позитивних зрушень у їхньому житті – вимагати від уряду підзвітності, конструктивних рішень, зміцнення громадянського суспільства та захисту прав людини. IWPR проводить навчання для місцевих журналістів, підтримує локальні ЗМІ, співпрацює із громадянським суспільством та урядами для того, щоб інформація мала якомога більший вплив.
IWPR працює в Україні з 2014 року. У 2016-2017 роках, за підтримки МЗС Королівства Нідерландів, IWPR підтримав створення так званих «кластерів підзвітності» – регіональних партнерств громадських активістів та медіа у чотирьох регіонах України – Києві, Харкові, Львові та Одесі, шляхом всебічної підтримки їхніх ініціатив. Гранти отримали вісім коаліційних проектів, які досягли конкретних результатів в різних сферах громадського контролю, як-от: державні закупівлі, електронні декларації, розподіл землі, моніторинг місцевих рад та розбудова спроможності місцевих журналістів-розслідувачів та активістів. IWPR також забезпечив тренінги, менторинг та юридичну підтримку шляхом створення юридичного сервісу «ТИСНИ» у Києві (ГО TOM14) та мережі з 32 регіональних юристів. Юридичні послуги були зосереджені на правовому супроводі результатів розслідувань та моніторингу.