Місяць жіночої історії — щорічна міжнародна акція, що проходить з 1 по 31 березня, аби підсвітити внесок жінок у світову історію та розвиток сучасного суспільства. Першими почали відзначення США, і згодом багато країн, в тому числі Україна, підтримали цю ініціативу. В березні у світі відбувається чимало тематичних заходів, які привертають увагу до ролі жінок в історії.
У зв’язку з подією ГО “Центр гендерної культури” також щорічно ініціює проведення різноманітних ініціатив. У 2024 році, під час проведення Місяця жіночої історії, організацією планується низка заходів, в яких акцент уваги – на відзначенні 140-річчя українського жіночого руху. Бажаючих приєднатися до підтримки жіноцтва чекатимуть зустрічі із знавчинями жіночої історії в “ЇЇлекторії”, інтерактиви, День відкритих дверей у Музеї жіночої та гендерної історії й інші цікаві івенти.
28 лютого о 18.00 в “ЇЇЛЕКТОРІЇ” з нагоди старту міжнародної ініціативи на честь жіноцтва відбудеться творча зустріч з активістками українського жіночого руху:
- Тетяною Корнієнко — “В українському мистецтві є великі художниці тому, що вони не захотіли бути другою статтю”
- Оксаною Грігою — “Дещо про жіночу історію та неймовірних жінок”
- Ольгою Твердохліб — “Жіноча історія в феміністичному календарі”,
- Вікторією Талашкевич — “WoWalk: жіноча історія твого міста”,
- Тетяною Ісаєвою — “Місяць жіночої історії”.
Приєднатися до Zoom Meeting: https://us06web.zoom.us/j/89052451308#success
Ідентифікатор зустрічі: 890 5245 1308
Поставити технічні питання можна за адресою: [email protected].
ЇЇлекторій «Творчині української дійсності» організований Музеєм жіночої та гендерної історії /Центром гендерної культури у партнерстві з Фондом імені Гайнріха Бьолля, Бюро Київ-Україна, експертним ресурсом Гендер в деталях, Українською асоціацією дослідниць жіночої історії, Інститутом Івана Франка НАН України та ГО «Бюро гендерних стратегій і бюджетування».