На Либідській є «Літаюча тарілка» – фантастичний проєкт архітектора та художника Флоріана Юр’єва.
Кілька років тому споруда стала бажаним об’єктом для забудовників, плани яких були націлені зовсім не на збереження одного із символів Києва.
Нещодавно будівлі Українського інституту науково-технічної інформації, частиною якого є «Літаюча тарілка», було присвоєно статус архітектурної пам’ятки національного значення.
З нагоди цього, 28 жовтня о 19:00 запрошуємо вас до кіноклубу Docudays UA – переглянути й обговорити документальну стрічку українського режисера Олексія Радинського «Колір фасаду: синій».
Фільм оповідає про Флоріана Юр’єва – архітектора, художника, скрипкового майстра, теоретика і поета. На 90-му році життя йому доводиться опанувати ще одне, цілковито нове заняття. Щоб урятувати свій авторський архітектурний проект – київську «Літаючу тарілку» – від перетворення на частину торговельного центру, Флоріан Юр’єв розпочинає кампанію проти свавілля столичних забудовників.
Після перегляду поговоримо про досвід боротьби ініціативи Savekyivmodernism за збереження «тарілки» та роль, що у ній зіграла стрічка «Колір фасаду: синій».
Розберемося, що означає для київської «тарілки» отримати статус пам’ятки архітектури, та яким може бути майбутнє споруди. Поговоримо також і про інші об’єкти радянського модернізму та про те, чому їх варто зберігати й як це робити.
Спікер(к)и:
- Олексій Радинський – режисер-документаліст, публіцист. Його фільми брали участь у кінофестивалях в Оберхаузені, Ґуанахуато, DOK Leipzig, Watch Docs (Варшава), Одеському МКФ, «86» (Славутич), Nowe Horyzonty (Вроцлав), а також були представлені в e-flux (Нью-Йорк), S A V V Y Contemporary (Берлін), Інституті сучасного мистецтва (Лондон);
- Віктор Герасименко, архітектор, співзасновник ініціативи #savekyivmodernism, архітектурного агрегатора Білий офіс, засновник архітектурної кооперації SYNECTIC A;
- Євгенія Губкіна, архітекторка, історикиня архітектури, кураторка архітектурних і мистецьких проектів, освітніх заходів. Є співзасновницею Urban Forms Center та авангардного жіночого руху “Модерністки”. Є співавторкою дослідження і книги, яка вийшла у 2019 році, “Soviet Modernism. Brutalism. Post-Modernism. Buildings and Structures in Ukraine 1955-1991”.
Модеруватиме розмову Єлизавета Сокуренко, журналістка Центру прав людини ZMINA.
Захід відбудеться онлайн, в ZOOM. Аби долучитися, заповніть коротку форму за лінком.
В день події ми надішлемо усім зареєстрованим посилання на ZOOM-зустріч.
Подія у facebook.
Проєкт фінансується Європейським Союзом і Національним фондом на підтримку демократії.