Довіра читача – головний актив медіа, який українські ЗМІ стрімко втрачають. Війна на Сході України, масована пропаганда агресора, безліч внутрішніх соціально-економічних проблем виявилися непідйомними темами для багатьох наших медіа. Надмірна емоційність і відсутність уваги до фактів – інша проблема не тільки для українських, а й для світових ЗМІ.
Хто і як повинен формувати стандарти журналістики під час конфлікту? Як журналістам говорити про війну? Чому виникає самоцензура і як протистояти цензурі з боку влади або власників ЗМІ? Що таке коректний підхід до роботи з фактами? Як ефективно впровадити фактчек в роботу редакції і як він впливає на політику країни на прикладі Великобританії та США?
Відповіді на ці питання будуть шукати медіа-практики і теоретики із США, Великої Британії, Швеції та Польщі разом з кращими журналістами і редакторами України під час конференції “Сила слова. Відповідальність медіа та виклики-2017”. Організатор заходу аналітична платформа VoxUkraine Ukr/Ru за підтримки фонду Міжнародний фонд “Відродження”.
Дата: 17 листопада, 10-18.00.
Місце проведення: буде оголошено додатково.
Учасники:
– Лорі Робертсон, редактор першого фактчек-проекту в світі FactCheck.org (США)
– Ендрю Хоскінс, автор книги “Війна і медіа”, професор університету Глазго (Велика Британія)
– Джек Вернер, журналіст, фактчекер, переможець репортерської премії “Великий приз-2014” за створення фактчек-проекту Viralgrangranskaren (Швеція)
– Ян Бейтсон, журналіст Hromadske International (Україна), автор Foreign Policy, The New York Times, Huffington Post
– Брендан Хоффман, фоторепортер The New York Times (США)
– Анджей Миколаєвський, со-організатор фактчек-проекту Demagog.pl
– Наталія Лігачова, головний редактор Детектор медіа (Україна)
– Петро Шуклінов, редактор ЛІГА.net (Україна), лауреат Другої національної премії журналістських розслідувань та спеціальних репортажів
– Ігор Корховий, директор FactCheck.com.ua
– Олена Шкарпова, редактор VoxCheck, колишній журналіст Forbes Україна (Україна)
– Олексій Набожняк, фахівець проекту StopFAKE
Детальна програма заходу тут: https://goo.gl/SM0qG2
Партнери: Міжнародний фонд “Відродження”, Детектор медіа, Донецький Інститут Інформації, Українська асоціація видавців періодичної преси, FactCheck.com.ua, Stopfake
Участь в конференції безкоштовна, реєстрація відкрита до 10 листопада. У зв’язку з обмеженою кількістю місць перевага надаватиметься профільним журналістам, які нададуть посилання на свої кращі матеріали. Для регіональних журналістів проїзд та проживання оплачуються організаторами. В ході конференції передбачені кілька перерв на каву і ланч. Також передбачений переклад з англійської.
Реєструйтеся, будь ласка, за посиланням: https://goo.gl/Or3ltA
Деталі конференції можна дізнатися за номером телефону: 067 103 7 555 (Олександр) або 067 676 06 30 (Олена)