Вільнюська робоча група Консорціуму ДОСТУП запрошує представників громадянського суспільства та інших зацікавлених груп для участі в онлайн консультації “Шляхи активізації участі громадян у формуванні політики в Донецькій та Луганській областях”, яка відбудеться 29 січня, з 10.00. до 15.00.
Хто ми? Вільнюська робоча група була створена після Вільнюської міжнародної конференції “Майбутнє Східної України: від гуманітарних потреб до перспектив розвитку та миру“, яка відбулася у жовтні 2020 року. Ця подія була організована міжнародним Консорціумом ДОСТУП (“Людина в біді”, “Лікарі світу”, Агентство з питань технічного співробітництва та розвитку (ACTED) та ініціатива IMPACT, “Хелпейдж Інтернешнл” і БФ “Право на захист”) за підтримки Генерального Директорату ЄС з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги (ECHO) та Міністерства закордонних справ Литовської Республіки.
У чому мета консультації? Мета — визначити найефективніші механізми комунікації та співпраці між місцевими органами влади та громадянами, розглянути, що і як можна вдосконалити, а також вивчити наявні ініціативи з посилення взаємозв’язку між програмами гуманітарного реагування та проєктами розвитку у Луганській та Донецькій областях. Результати консультації стануть основою для Рекомендацій місцевим органам влади та громадянському суспільству в Донецькій та Луганській областях щодо того, як покращити їхній діалог та активізувати участь громадян у формуванні політик. На національному рівні Рекомендації будуть обговорюватись з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Міністерством розвитку громад та територій та Міністерством соціальної політики України, а також з українськими донорами гуманітарної допомоги та розвитку.
Кого ми хотіли б бачити серед учасників?
Основний критерій:
— НУО та активістів, формальні або неформальні об’єднання з захисту прав ВПО, спостерігачів за дотриманням прав людини, профспілки, бізнесменів, об’єднання трудових мігрантів тощо — з підтвердженим досвідом діяльності на території Луганської та / або Донецької областей, яка була б спрямована на соціальні зміни у громадах та здійснювалась у діалозі з місцевою владою, протягом принаймні одного року. Організації не повинні представляти жодні політичні партії. Вітатимуться як українські, так і міжнародні ініціативи, однак національним та місцевим учасникам під час відбору буде надано пріоритет.
Додаткові критерії:
— особливо вітаються представниці та представники ініціатив з розширення прав і можливостей жінок та ті, хто працюють у сфері відновлюваної енергетики та зелених рішень;
— активна участь у промоції місцевій демократії та / або проєктах, спрямованих на посилення діалогу між громадянським суспільством та місцевою владою в Луганській та Донецькій областях, буде плюсом;
— участь в альянсах з іншими ОГС, волонтерськими мережами, органами місцевого самоврядування, школами, університетами, приватним сектором та іншими організаціями буде плюсом.
Усі заявники, які відповідають критеріям відповідності, також матимуть можливість взяти участь у консультації, заповнивши анкету. Опитування дозволить нам зібрати кількісні дані для розробки Рекомендацій.
Якщо ви зацікавлені, будь ласка, заповніть коротку заявку за посиланням. Дедлайн для подання заявок – 21 січня. Захід відбудеться українською та російською мовами у Zoom з перекладом англійською мовою. Консультація також транслюватиметься у Фейсбуці на сторінці People in Need Ukraine.