Круглий стіл «Діалог культур: поліетнічний Богуслав» залучає професійних дослідників до обговорення тем поліетнічного співіснування в межах малої громади, толерантного ставлення до різних етнічних груп, що локалізуються на одній території, та розкриття історичного і культурного контексту такого співіснування.
Програма заходу передбачає проведення двох панелей з доповідями істориків, культурологів, громадських діячів та відкриття комплексної виставки «Релігійні громади старосвітського Богуслава».
9:30–10:00 — реєстрація, ранкова кава.
10:00–10:30 — офіційне відкриття круглого столу. Виступи запрошених гостей.
10:30–12:00 — Панель І. Історичний аспект співіснування етнічних груп: українці, євреї та поляки в ХІХ — на поч. ХХ ст.:
1. «Співіснування українців, євреїв та поляків у богуславській громаді ХІХ – поч. ХХ ст. Спільні ознаки та відмінності в традиціях етнічних груп»
Оксана Пальчик — незалежна дослідниця, краєзнавиця.
2. «Події 1917–1921 рр. в долі мешканців Богуслава (українців, євреїв, поляків)»
Андрій Руккас — кандидат історичних наук, доцент історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
3. «Радянські репресії серед національних громад Богуслава у першій половині ХХ ст.»
Руслана Марценюк — кандидат історичних наук, головний науковий співробітник Галузевого Державного архіву Служби безпеки України.
12:00–12:30 — кава-брейк.
12:30–14:30 — відкриття комплексної виставки «Релігійні громади старосвітського Богуслава», яка складається з трьох частин та знаходиться на різних локаціях в межах Богуслава:
1. «Православні храми Богуславщини».
2. «Гравюри Наполеона Орди «Костели».
3. «Синагоги Богуслава — забута історія».
14:30–15:00 — обід для спікерів та гостей. Кава-брейк для слухачів.
15:00–16:30 — Панель ІІ. Сучасні підходи щодо діяльності осередків міжкультурних практик. Проблеми ідентичності й пам’яті в локальних містечках та шляхи їх вирішення:
1. «Пам’ять і культура солідарності»
Кшиштоф Чижевський — співзасновник та керівник Центру «Пограниччя — мистецтв, культур, народів» у м. Сейни (Польща) і Міжнародного центру діалогу. Громадський діяч, філософ, поет. Лектор низки університетів світу, запрошений професор Ратґерського університету (США) та університету Болоньї (Італія).
2. «Міжкультурний діалог як основа місцевого розвитку»
Олександр Буценко — директор Центру розвитку «Демократія через культуру», радник дирекції Інституту культурології Національної академії мистецтв України, консультант Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, член міжнародної мережі фасилітаторів ЮНЕСКО.
3. «Основа нашої ідентичності»
Валентина Дем’ян — голова Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури та інформаційної політики України, дослідниця з питань культурної спадщини.
4. «Шляхи відновлення пам’яті традицій та культури на прикладі локальних ініціатив ГО «НавколоНас. UA»
Гуменюк Андрій — співзасновник ГО «НавколоНас. UA», історик, громадський діяч.
Долучитися до заходу як слухачі (офлайн) можуть працівники сфери культури, місцевої влади, науковці, краєзнавці, громадські діячі, які зможуть поставити питання лекторам та подискутувати з ними. Також побувати на відкритті комплексної виставки «Релігійні громади старосвітського Богуслава».
Звертаємо увагу на можливість відвідати наступного дня, 9 вересня, історико-культурний благодійний захід «Портал крізь століття: старосвітський Богуслав», який відбуватиметься у центрі Богуслава, на острові «Казка» з 12 до 19 години.
Організатори забезпечують слухачів трьома кава-брейками (9:30–10:00, 12:00–12:30, 14:30–15:00).
Кількість місць обмежена.
Щоб стати слухачем круглого столу офлайн, заповніть анкету.
Коли: 8 серпня 2023 року, з 9:30 до 16:30
Де: Київська обл., м. Богуслав, площа Ярослава Мудрого, 1, конференц-зал готельно-ресторанного комплексу “Sunrise park”.
Подія у facebook.
Контактні особи:
- Андрій — (093) 764 1163
- Юлія — (093) 749 26 04
Організатори: Громадська організація «Навколо Нас. UA» та Громадська організація «Центр розвитку «Демократія через культуру».
Реалізується в межах проєкту «Життя українців. Народний календар Богуславщини».
За підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну».