Майже два роки тому, після Революції гідності, в Україні була оголошена масштабна реформаторська кампанія, покликана модернізувати країну. На сьогодні вже існує чимала кількість напрацювань як з боку уряду, так і експертного середовища, які стосуються загальної стратегії реформ, а також концепцій реформ в окремих секторах. Проте, в країні не сталося реформаторського бліц-кригу, процес реформ триває, але він не приніс «швидких виграшів», на які сподівалися пост-майданні політики, громадські активісти та суспільство у цілому.
Процес реформ стикнувся в Україні із викликами, які ні влада, ні суспільство не враховували на початку процесу. Натомість це не означає, що реформи в країні не відбуваються: точніше буде сказати, що вони перейшли із спринтерської дистанції на стаєрську і для цього існують об’єктивні причини. Тому на сьогодні важливо прийняти той факт, що процес реформування займе більше часу, ніж очікувалося на початку, а також зробити роботу над помилками «реформаторської стометрівки» та передбачивши нові ризики, розробити стратегію їхнього подолання.
Основна мета конференції: оцінити процес ходу реформ загалом та на конкретних кейсах визначити ризики та можливості для подальшої їхньої реалізації.
Ця конференція є черговим заходом в рамках проекту «Аналіз якості проведених реформ та їх міжсекторального впливу», що реалізується МЦПД за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Під час заходу планується обговорити такі питання:
- Два роки реформ: чому в Україні не вийшов реформаторський бліц-криг?
- Чи існує об’єднуюча ідея, що пронизує усі реформи?
- Як влада має комунікувати із суспільством щодо реформ: від «інформування громадськості» до «двосторонньої комунікації»?
- Як знизити протестний настрій у суспільстві щодо окремих реформ?
- Як нейтралізувати противників реформ та мобілізувати їхніх прихильників?
- Суспільні цінності vs технології реформ: що важливіше для успішної модернізації?
- Громадський та зовнішній контроль за проведенням реформ: як знайти синергію?
- Грузинський майстер-клас по реформам в Одеській області: піар чи реальні дії?
- Сценарії майбутнього: які подальші перспективи реформування та модернізації країни?
Також під час конференції експерти МЦПД представлять реформ-кейси у таких сферах:
- реформа органів місцевого самоврядування та децентралізація;
- реформа податкової системи;
- реформа дерегуляції;
- реформа енергетичного сектору;
- реформа судової системи;
- реформа правоохоронної системи.
Захід відбудеться 30 листопада 2015 року, початок реєстрації о 9:30, початок заходу о 10:00 (Конференц-зала МЦПД, вул. Інститутська, 14).
Організатор конференції – Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД) – провідний аналітичний центр в Україні, місією якого є просування реформ, демократичних принципів управління та соціальних трансформацій в Україні на засадах європейської інтеграції.
Реєстрація учасників: Для участі у конференції необхідно зареєструватися за електронною адресою [email protected], вказавши своє ім’я та прізвище, організацію, яку Ви представляєте, та контактні дані.
Реєстрація ЗМІ: Для участі представників медіа у конференції необхідно зареєструватися за електронною адресою [email protected].