У вівторок 12 квітня, о 18:00 в рамках виставкового проекту ZBOR. Рух білоруського мистецтва митець і письменник Артур Клінов прочитає лекцію Стратегія арт-партизанки: Partisan як культурний герой та розповість про те, чим є білоруське «партизанське» мистецтво сьогодні і чому «партизанська» стратегія для художників виправдала свою появу.
Білоруське сучасне мистецтво сьогодні — це співтовариство авторів, для яких за 25 років після розпаду Радянського Союзу так і не виникло «арт-сцени». Тому для виживання на території, яка не потребує митця, автор змушений вибирати «партизанську» стратегію існування: незважаючи на «ворожі», несприятливі умови для своєї діяльності, виживати всіма можливими способами. Тобто бути самому собі «галереєю»: виставковим простором, куратором, менеджером, вантажником і продавцем.
У 2002 році Артур Клінов починає видавати Альманах білоруського сучасного мистецтва pARTisan, який протягом багатьох років залишався єдиною «трибуною», майданчиком, який представляє інтереси, в першу чергу, «партизанського» білоруського мистецтва. «Концепція партизана — це концепція боротьби, боротьби особистості за право особистої культурної автономії, але тільки коли це право визнається і за іншою особою».
Артур Клінов — художник, фотограф, письменник, журналіст, видавець, арт-критик. Також працює в кіно як кінодраматург, сценарист і художник-постановник. Засновник і головний редактор медіапроекту pARTisan. Автор концептуального проекту Мінськ. Місто Сонця, представляв Білорусь на Венеційській бієнале в 2011 році. Живе і працює в Мінську, Білорусь.
Персональний сайт Артура Клінова http://arturklinau.com
Лекція відбудеться за адресою: вулиця Набережно-Лугова, 8, другий поверх.
Подія відбувається за підтримки Представництва Фонду Гайнріха Бьолля в Україні.