Нехай ця осінь стане осінню кіноактивізму! Тобі від 14 до 18 років і ти давно хочеш навчитися знімати? Подумай, що має статись, щоб через півтора місяці ти зміг/змогла створити більше ніж круте відео. Що потрібно, аби ти створив/створила фільм, який впливає на відносини між країнами, руйнує стереотипи, утверджує певні цінності в суспільстві?
Підказка, крок перший: заповнити форму на участь у міжнародній кінолабораторії “Action camera”. Крок другий: пройти відбір та збирати валізи до Польщі, де з 16 по 24 жовтня українські та польські тінейджери вчитимуться знімати кіно, що транслює цінності розвитку, відкритості та культурного різноманіття.
У програмі лабораторії воркшопи з кіновиробництва доповнені дискусіями про історію, мову, культуру України та Польщі. Крім того, передбачений час на обговорення сучасного становища обох країн. Зокрема, як молодь може впливати на процеси у своїй державі.
Ти також матимеш нагоду дослідити Польщу з середини, відчути і порівняти ритм життя маленького гірського селища Поронін, що розкинулось в долині Татр та колишньої польської столиці – Кракова.
Отже, що таке “Action camera”? Це твоя можливість:
- активувати свій творчий потенціал під час розробки ідеї і концепції фільму та безпосередньо в процесі знімань;
- опанувати основи відео-продакшену;
- дізнатись про історію та культуру іншої країни;
- зрозуміти, чим саме зі своєї культури ти хотів/хотіла би поділитись зі світом;
- отримати унікальний досвід роботи в міжнародній команді;
- створити фільм наприкінці.
Цікавить? Тоді заповни форму (https://goo.gl/ANZPy4 ) до 20 вересня включно та чекай результатів відбору не пізніше 22 вересня.
Проект влаштовують Молодіжна організація “СТАН” спільно з Fundacja Kopalnia Inicjatyw. Кінолабораторія стане логічним продовженням проекту Лабораторія соціального підприємництва “Ухоробрене юнацтво”, який вже другий рік поспіль реалізує “СТАН”.
Організаційні деталі:
При відборі пріоритет буде надано учасникам та учасницям Лабораторії соціального підприємництва та громадянської відповідальності “Ухоробрене юнацтво” у 2017 та 2018 роках.
Відібрані молоді люди організовано вирушать до Польщі зі Львова. Витрати пов’язані з пересуванням, проживанням, харчуванням, інші витрати на території України учасники та учасниці здійснюють власним коштом. На території Польщі, починаючи з міста Перемишль, всі витрати (проїзд, проживання, харчування) здійснюються коштом організаторів. Організатор(к)и проекту зобов’язуються у разі необхідності надати візову підтримку та консультацію щодо оформлення потрібних документів. Організаційний збір для виконання статутних завдань організації, пов’язаних з проведенням польсько-українських діалогів, становить 1000 гривень та офіційно сплачується на рахунок організації як благодійний внесок на виконання завдань проекту.
Із 2014 року “СТАН” влаштовує освітньо-інтеграційні подорожі в Польщу задля створення нової діалогової платформи для активістів та активісток різних етнічних, культурних та соціальних категорій. А також, залучення до діалогу внутрішньо переміщених осіб, правозахисників і правозахисниць із Донбасу і Криму, активістів та активісток старшого шкільного та студентського віку. Чимало з учасни(ків/ць) попередніх поїздок надалі стали активніше брати участь в молодіжних обмінах, пройшли стажування й розпочали співпрацю з Молодіжною організацією “СТАН”, знайшли себе у волонтерстві та громадському активізмі.
Нагадуємо, візити є частиною довготривалого проекту “Democracy Defenders”, який реалізує організація “СТАН”, за підтримки фонду National Endowment for Democracy.