Міжнародна конференція «Доступ до архівів як частина права на інформацію»

Початок: 15.11.2017 о 09:00
Закінчення: 15.11.2017 о 16:30
Адреса: готелю «Radisson Blu», адреса: м. Київ, вул. Ярославів вал, 22, Київ,
Місце: Конференц-зала «Embassy Suite» готелю «Radisson Blu»

Завершено

2
Міжнародна конференція «Доступ до архівів як частина права на інформацію»

Проект Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні» в Україні та Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) запрошують узяти участь у конференції, присвяченій питанням доступу до інформації, що зберігається в архівних установах.

Що?

Міжнародна конференція «Доступ до архівів як частина права на інформацію»

Коли?

15 листопада 2017 р  (09:00 – 16:30)

Де?

Конференц-зала «Embassy Suite» готелю «Radisson Blu», адреса: м. Київ, вул. Ярославів вал, 22

 

Право на інформацію є конституційним та конвенційним правом, що забезпечує кожному можливість збирати та поширювати інформацію незалежно від держави і кордонів, крім обмежень, де вступають в силу інші конкуруючі права та інтереси. Традиційно право на інформацію асоціюється зі свободою слова, ЗМІ, а віднедавна – і з доступом до публічної інформації. На противагу, архівна сфера і архівні документи сприймаються виключно як такі, що знаходяться на перетині культури, освіти і науки, що обумовлює особливість їх розвитку та порушення права на інформацію тих, хто не потрапляє в цей трикутник.

З ухваленням у 2011 році Закону України «Про доступ до публічної інформації» та нової редакції Закону України «Про інформацію», в Україні була створена нова система, що дозволила будь-якій особі отримувати інформацію, що знаходиться у розпорядженні органів влади. У той же час законодавство про доступ до документів, що знаходяться в архівних установах перебуває в парадигмі законодавства 90-х рр. ХХ ст. Наприклад, положення Закону України «Про Національний архівний фонд та архівні установи» все ще закріплюють тривалі процедури надання інформації та в деяких моментах суперечать законодавству у сфері доступу до інформації і захисту персональних даних. Сама структура системи архівних установ має радянську основу. Недостатня кількість робочих місць,  низька оплата праці, відсутність оцифрованих копій архівних документів, складні процедури, високі і почасти необґрунтовані ціни на копіювання — все це негативно впливає на забезпечення доступу до архівних документів та реалізацію права на інформацію загалом.

Метою конференції є відкриття публічної дискусії про забезпечення права на доступ до публічної інформації, зміни законодавчих підходів та шляхів проведення архівної реформи в Україні.  Під час конференції відбудеться обговорення кращих практик в Європі, сучасних способів доступу до архівної інформації (наприклад, через Інтернет) та необхідних кроків у реформуванні архівної системи в Україні.

Для участі у конференції потрібно до 10:00 13 листопада заповнити реєстраційну форму

Відбір учасників буде відбуватися в порядку надходження заявок. Про результати відбору організатори повідомлять не пізніше 18:00  13 листопада.

 

Довідка: Проект Ради Європи «Зміцнення свободи медіа і створення системи Суспільного мовлення в Україні» має на меті зміцнити роль медіа та Суспільного мовлення як інструментів для досягнення консенсусу в суспільстві. Проект впроваджується в рамках Плану дій Ради Європи для України на 2015-2017 роки.