27-29 квітня у Польщі відбудеться Міжнародна конференція «Після війни: переосмислення майбутнього громадянського суспільства».
На цій конференції організатори прагнуть зібрати стейкхолдерів громадянського суспільства, визначити пріоритети сьогодення, знайти точки дотику та напрацювати першочергові кроки для відбудови України та розвитку громадянського суспільства.
Усі охочі можуть долучитись онлайн до конференції.
Конференція об’єднає ключові зацікавлені сторони: організації громадянського суспільства як України, так і Польщі, Словаччини, Румунії, країн Балтії, представників місцевих органів влади України, національних та міжнародних донорів.
Матеріали, які разом будуть напрацьовані під час конференції будуть використані для розробки Дорожньої карти громадянського суспільства в майбутньому.
Зокрема учасники планують обговорити такі теми:
- спостереження за дотриманням прав людини в Україні;
- координація між громадянським суспільством та донорською спільнотою;
- документування та збір даних про воєнні злочини;
- безпека та підтримка громадських активістів;
- відбудова України;
- зв’язки з іноземними ЗМІ та обмін досвідом.
Особливу увагу буде присвячено обговоренню стратегії відновлення економіки України, підтримці з боку міжнародних організацій і координації та співпраці між усіма зацікавленими сторонами та визначенню ролі та внеску кожного.
“Наша мета – творити ціннісну спільноту, бути рупором цінностей громадянського суспільства в Україні та світі. Досягаємо її разом!” – говорять організатори.
Конференція проводиться Ініціативним центром сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання» (ІСАР Єднання, Київ, Україна) та Фундацією розвитку системи освіти (FRSE, Варшава, Польща) за фінансової підтримки Посольства США в Україні та Чорноморського Фонду регіонального співробітництва, проект Німецького фонду Маршалла. Партнери конференції: Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», Європейський Союз у межах проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства» та Координатор проєктів ОБСЄ в Україні. Співтворці конференції: громадська спілка «Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ»; коаліція з документування воєнних злочинів «Україна. П’ята ранку»; міжнародний фонд «Відродження»; Український Жіночий Фонд; Український Інститут; Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ); ГО «Ефективні комунікації».