З 6 по 8 листопада в Рівному (міський будинок культури, вул. Соборна 3-Д) проходитиме Міжнародний фестиваль іншої освіти “Історія. Ідеї. Інновації”.
Минуле та майбутнє країни, міста та родини залежать від наших дій сьогодні. Як, для чого та наскільки відповідально ми використовуємо факти з минулого? Яким чином це впливає на наше сучасне життя та як буде відгукуватися у майбутньому? За які зміни ми готові брати відповідальність сьогодні, щоб впевнено почуватися завтра?
Міжнародний фестиваль іншої освіти “Історія. Ідеї. Інновації” – це простір для рефлексії та пошуку відповідей на всі ці питання. Завдяки фестивалю рівняни зможуть познайомитися із молоддю, яка вже сьогодні творить зміни в Україні, Польщі та Білорусі. Це учасники освітніх програм “Студій живої історії”, “Майстерня громадської активності”, а також міжсекторного історичного проекту Trans.history.
Програма
6 листопада – День альтернативних методів вивчення історії
(урочище Сосонки, Кінопалац “Україна”, майдан Незалежності, 2):
14:30-15:30
- пам’ятний захід в урочищі Сосонки, присвячений вбивству 17 тисяч єврейського населення Рівного у 1941 році. Виступ Анатолія Подольського, директора Українського центру вивчення історії Голокосту.
16:00-17:00
- показ фільму “Повернутися в Рівне” в рамках проекту Trans.History, за участі творців стрічки та Шеллі Ваймер, головної героїні картини (Кінопалац “Україна”, майдан Незалежності, 2).
7 листопада – День інновативних практик розвитку громад та молодіжних проектів (Міський будинок культури, вулиця Соборна, 3-Д):
15:00-17:00 - презентація ініціатив учасників програм “Майстерня громадської активності” та “Студії живої історії”.
17:00-19:00 – дискусія на тему “Освіта як потенціал для змін: проблеми та історії успіху”.
Учасники дискусії:
- Альона Каравай, “MitOst” e.V. (Берлін, Німеччина), керівниця проекту “Діалог заради змін”;
- Ярина Боренько, експертка з неформальної освіти в Україні, тренерка Ради Європи (Львів, Україна);
- Ольга Тихонова, керівниця освітньої програми міжнародного центру сучасного мистецтва PinchukArtCentre (Київ, Україна);
- Максим Гон, доктор політичних наук, професор, академік Академії наук вищої школи України, завідувач кафедри політичних наук Рівненського державного гуманітарного університету (Рівне, Україна).
Дискусія відкриє до обговорення експертам та гостям фестивалю наступне коло питань: наскільки освіта сьогодні сприяє розвитку громадянського суспільства? Де і як пересічному громадянину можна навчитись критично мислити та ефективно співпрацювати з людьми? З якими викликами працюють люди в освітньому процесі? Які ефективні інструменти працюють в Україні та сприяють розвитку свідомої освіти? Коли розуміння, що освіта – це відповідальність того, хто навчається, буде загальним правилом для громадян України?
20:00 – презентація книжки Каті Петровської “Можливо Естер”. Читання за участі автора перекладу на українську мову Юрка Прохаська. Модерує обговорення Петро Рихло.
8 листопада – День інструментів проектного менеджменту та неформальної освіти (Міський будинок культури, вулиця Соборна, 3-Д):
9:30 – 11:00 – майстер-класи з методик креативного мислення, верстки книжок, театральних практик, роботи з історією та управління часом / Частина 1
11:00 – 13:30 – відкритий простір: мережування учасників та гостей фестивалю, простір для пошуку нових партнерств та обговорення “гарячих тем” в сфері освіти.
14:30 – 16:00 – майстер-класи з проектного менеджменту, методики діалогу, практик розвитку громади та втілення локальних ініціатив / Частина 2.
Слідкуйте за новинами фестивалю та дізнавайтеся найсвіжішу інформацію на Фейсбук-сторінці Міжнародний фестиваль іншої освіти “Історія. Ідеї. Інновації”.