Формат: 6-денний міжнародний міждисциплінарний воркшоп в рамках 10-го Міжнародного Архітектурного Фестивалю CANactions 2017 (з повною залученістю учасників).
Куратор: Mirjam Niemeyer / helsinkizurich (Finland / Switzerland)
Тьютори: відібрані фіналісти «Future Architecture Platform: call for ideas 2017»
Дати: 29 травня – 3 червня 2017
Локація: «Мистецький Арсенал» (вул. Лаврська 10-12, Київ, Україна)
Робоча мова: англійська
Профіль учасників: критично-мислячі практикуючі спеціалісти, дослідники, митці з досвідом роботи (навчання) в сферах урбанізму, планування міст, архітектури, економіки, політики та культури, журналістики, соціології та інших дотичних сфер діяльності
Кількість учасників: до 24
Участь безкоштовна
CANactions забезпечує: проживання в хостелі, розташованому в центрі Києва на період з 28 травня по 4 червня 2017, обіди та кава-брейки, безкоштовні квитки на всі події Міжнародного Архітектурного Фестивалю CANactions 2017
Кінцевий термін подачі заявок: 7 травня 2017
Подати заявку тут.
Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» – потужний культурний осередок всеукраїнського та міжнародного значення, розташований в історичному центрі міста Київ. Місією Мистецького Арсеналу є сприяння модернізації українського суспільства та інтеграції України у світовий контекст, спираючись на ціннісний потенціал культури.
Арсенал (фр. arsenal) був збудований як підприємство для ремонту, виготовлення та зберігання зброї у 1783-1801 рр. за проектом генерал-поручика артилерії Івана Меллера для потреб київського гарнізону. Будівля Старого Арсеналу – історико-архітектурна пам’ятка державного значення на заповідній території Старої Києво-Печерської фортеці. За роки Незалежності України, а саме з 2005 року, Арсенал став культурною та мистецькою інституцією та отримав назву «Мистецький Арсенал». Загальна площа «Мистецького Арсеналу» становить 9,8 га, виставкова площа будівлі Старого Арсеналу становить 56 000 м2. Сьогодні комплекс «Мистецького Арсеналу» частково перебуває у стані реконструкції, тому лише 12 000 м2. його площі використовуються для виставок та інших мистецьких подій.
Одне з завдань «Мистецького Арсеналу» – створити і постійно розширювати атмосферу свободи та креативної взаємодії, що засновується на повазі до людської гідності, солідарності та критичному й відповідальному мисленні. Для цього потрібні і просторові зміни – створення середовища, яке близьке сучасній людині, відповідає її способу життя, горизонтальній комунікації, рівності, вимогам безбар’єрності.
МЕТА ТА ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ВОРКШОПУ
Основною метою воркшопу є розробка сценаріїв просторового розвитку «Мистецького Арсеналу» міждисциплінарними командами учасників під керівництвом куратора та тьюторів, включаючи:
а / просторовий розвиток («hard transformations»): проектно-планувальні пропозиції, що повинні призвести до довготривалих та покрокових трансформацій визначених будівель та просторів «Арсеналу» з урахуванням актуальних викликів і можливостей
б / розвиток досвіду («soft transformations»): пропозиції щодо створення й використання просторів та будівель «Арсеналу», стратегічно націлених на створення нового досвіду відвідування та взаємодії з простором «Мистецького Арсеналу».
Джерело: CANactions.