Громадська організація ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР разом із партнерами в Україні та Європейському Союзі розпочинає реєстрацію на участь в міжнародних проектах у Литві, Латвії, Чехії, Австрії, Швеції, Німеччині, Нідерландах, Болгарії, Польщі, Греції, Бельгії, Франції та Німеччині. В 2016 році відбудеться 12 подорожей до 15 країн Європейського Союзу та 40 міст Європи. В унікальних подорожах ми відвідуємо європейські культурні, молодіжні, спортивні та зелені столиці, парламенти та уряди, зустрічаємося з європейцями та знайомимося з найкращими музеями, підприємствами, інформаційними центрами ЄС, фестивалями, клубами та національними святкуваннями.
“Український євротур” – це подорожі до країн Європейського Союзу. Також це міжнародний молодіжний некомерційний проект, який складається із серії цікавих навчальних подорожей до країн ЄС, що проводяться у форматі євротурів. Програма проекту відбувається українською та англійською мовою, можуть також проводитись спеціалізовані сесії іншими мовами (німецькою, французькою, польською, словацькою, литовською, шведською). Програма розрахована на участь журналістів, студентів, державних службовців, митців, спортсменів, артистів та митців, музикантів, юристів та менеджерів та простих українців.
Міжнародний проект “Берлінська стіна: об’єднання Німеччини” – ця подорож до Берліну, Праги, Братислави, Вроцлаву та Кракову. Цього року виповнюється 25 років падіння Берлінської стіни та об”єднання Німеччини. Цей євротур гарна можливість познайомитися з Берліном, уроками історії роз’єднаних країн. Участь в проекті стане у нагоді для студентів, істориків, митців, журналістів, бізнесменів та всіх зацікавлених у Європейському Союзі.
В програмі проекту ви матимете можливість побачити:
Словаччина – продемократичні демонстрації в Празі й Братиславі в листопаді 1989 призвели до створення нових політичних партій, у грудні був створений новий коаліційний уряд, Вацлав Гавел був призначений президентом і був переобраний на багатопартійних виборах у 1990. В 1991 став наростати чеський і словацький сепаратизм. Були виведені радянські війська. У 1992 р. президент Гавел пішов у відставку, а представники найбільших партій прийняли рішення про розподіл Чехословаччини на дві окремі держави. 1 січня 1993 р. Словацька республіка стала самостійною державою. 29 березня 2004 р. увійшла до складу НАТО і 1 травня 2004 р. до ЄС. Законодавчу владу представляє парламент — Національна рада Словацької республіки (словац. Národná rada Slovenskej republiky) — законотворчий орган, в склад якого входить 150 депутатів, які обираються на парламентських виборах на 4 роки. Деякі важливі питання громадяни держави вирішують посередництвом референдуму. Словацько-українські зв’язки мають давні традиції. Україна та Словаччина мають спільний кордон протяжністю близько 100 км на території Пряшівщини, центр якої Пряшів став осередком української культури в Словаччині. За деякими джерелами, словаки — найближчі «генетичні родичі» українців: обидва народи мали подібну соціальну структуру, побут, мову і народну творчість, врешті, їх єднала до 1918 спільна недоля угорського поневолення. Попри це, їхні взаємини були скорше принагідні й обмежені Закарпаттям та, в малій мірі, Галичиною.
Чехія - Продемократичні виступи в Празі 1989 привели до виникнення багатопартійної системи, включаючи Громадянський форум під керівництвом Вацлава Гавела; у грудні 1989 сформувався коаліційний уряд, президентом був призначений Гавел, обраний потім на багатопартійних виборах у 1990. Громадянський форум розколовся на Громадянську демократичну партію і Громадянський рух. Вацлав Клаус став прем’єр-міністром у 1992. Рішення про відокремлення Чеської і Словацької Республік було прийнято в серпні 1992, і з січня 1993 Чеська Республіка стала суверенною державою. Прийнята в ООН, ОБСЄ і Раду Європи, НАТО і ЄС. Палата депутатів — головний законодавчий орган держави, вона може поставити питання про довіру уряду (на вимогу не менше 50 парламентарів). Проект закону, прийнятий палатою депутатів, може не схвалити сенат (верхня палата парламенту). На відміну від сенату, палата депутатів може бути розпущена президентом ще до закінчення виборчого терміну і можуть бути оголошені дострокові вибори. Найвищий апеляційний орган — верховний суд. Конституційний суд, якому підзвітні конституційні питання, призначається президентом, і його члени служать протягом 10 років. Правляча партія — Громадянсько — демократична партія.
Німеччина – країна в Центральній Європі, демократична федеративна республіка. Скорочено — ФРН (BRD). Складається з 16 федеральних земель. Столиця і найбільше місто країни — Берлін. Займає площу 357 021 км². Клімат помірний сезонний. Населення — 81,8 мільйонів осіб. Член Європейського Союзу та НАТО. Країна з найбільшою кількістю населення і найбільшим рівнем економіки в Європейському союзі. Провідна політична сила на Європейському континенті, технологічний лідер в багатьох галузях. Після США, Німеччина є другим найпопулярнішим місцем міграції в світі. Член Європейського Союзу, НАТО і «Великої сімки», претендує на постійне членство в Раді Безпеки ООН. Країна має четверту найбільшу у світі економіку за ВВП і п’яту найбільшу за паритетом купівельної спроможності. Це другий найбільший у світі експортер та третій найбільший у світі імпортер товарів. Країна досягла дуже високих стандартів життя і має всесторонню систему соціального забезпечення. Німеччина — батьківщина багатьох знаменитих науковців та винахідників і відома своєю культурною та політичною історією.
Польща - Польська держава виникла наприкінці І тисячоліття н. е. До 1918 року польські землі входили до складу Росії, Австро-Угорщини та Німеччини. Після закінчення Першої світової війни Польщу проголошено незалежною державою. Офіційною датою проголошення незалежності вважається 11 листопада 1918 року. Польща є членом багатьох міжнародних організацій, зокрема ООН, МВФ, Європейського союзу, НАТО, ОБСЄ, Ради Європи тощо. Польща — демократична країна на чолі з президентом, головним законом якої є Конституція 1997 р. Центральна урядова структура — Рада міністрів на чолі з прем’єр-міністром. Президент призначає кабінет відповідно до пропозицій прем’єр-міністра, який, як правило, представник від коаліції більшості в Сеймі. Президент обирається загальним голосуванням кожні п’ять років. Коморовський замінив президент Леха Качиньського після смерті останнього в авіакатастрофі 10 квітня 2010 р. Прем’єр-міністр Дональд Туск призначений в 2007 р. після того, коли його партія «Громадянська платформа» домоглася значних успіхів на парламентських виборах.
Братислава – Найбільше місто Словаччини є дуже особливе. Незвичайним є вже його розташування: функції столиці виконує місто, розташоване на периферії держави, немов приклеєне до австрійської та угорської столиці. Якщо зробити порівняння з Україною, це так, якби її столицею був Ужгород. Братислава є при цьому єдиною столицею в світі, яка межує одночасно з двома державами, а віддалені один від одного лише на 60 км Братислава та Відень є найближчими столицями в Європі. Братислава є одночасно старим і молодим містом. Її історія починається вже дві тисячі років тому: вже тоді у стратегічному місці, де Малі Карпати підходять до Дунаю, функціонували кельтські поселення та римські прикордонні укріплення. Територія нинішньої Братислави вже тоді являла собою межі двох світів: римлян та кельтів, Півдня та Півночі. А в пізніших віках Братислава була містом на межі Сходу та Заходу, оскільки саме тудою пролягла сумнозвісна залізна завіса.
Вроцлав – Одне з найбільших (четверте за чисельністю населення) і найстаріших міст Польщі. Це 5 річок, 12 островів і 112 мостів, тому його часто називають «польською Венецією». Третину площі міста займають парки та сквери. Вроцлав пишається своєю понад 1000-літньою історією, зачаровує оригінальною архітектурою, приваблює сприятливим кліматом. Це найтепліше місто у Польщі! У нього неможливо не закохатися. Тут панує сплетіння багатьох культур, привезених людьми із різних країн світу, тому у Вроцлаві приязно ставляться до іноземців. Вроцлав – один із найбільших академічних центрів у Польщі. Із понад 630 тис. населення міста – 130 тис. студенти, які здобувають освіту у 31 вищому навчальному закладі. Вроцлавські ВНЗ займають високі позиції у рейтингах, мають якісну та різноманітну освітню пропозицію. Програми навчання у вроцлавських ВНЗ готуються у відповідності до вимог ринку праці та розвитку економіки. Студенти мають широкі можливості здобувати досвід роботи під час практик у відомих міжнародних корпораціях.
Берлін – Берлін вважається найзеленішим містом. Площа зелених скверів і парків у ньому досягає 5500га. Але, незважаючи на це, згідно з соціологічними опитуваннями німці вважають, що Берлін найбільш забруднене місто Німеччини. Система оплати за проїзд у громадському транспорті розрахована на добропорядних пасажирів. Тут немає квиткових обмежувачів на вході і виході і квитки купуються заздалегідь на станції відправлення. У Берліні розташований найбільший музей шоколаду в світі «Schokoladenhaus Fassbender & Rausch». Телевізійна вежа Берліна Berliner Fernzehturn — найвища споруда в Німеччині, її висота становить 368м. Також ця вежа є однією з найвищих будівель в Європі. У столиці Німеччини проживають представники 184 національностей, також тут найчисленніша турецька діаспора. З 13 серпня 1961р по 9 листопада 1989р Берлін був розділений 155-кілометровою стіною на Східний і Західний. За цей період часу були вбито 1245 осіб за спроби перетнути Берлінську стіну. У світі є ще 118 населених пунктів, що носять назву Берлін.
Прага – столиця та найбільше місто Чеської Республіки, адміністративний центр Центральночеського краю (чеськ. Středočeský kraj), а також двох її районів Прага-Захід та Прага-Схід. Прага розташована в західній частині Чехії, в історичній області Богемія. У X-XII століттях Прага була столицею Чеського князівства, у XII-XVIII століттях — столицею Чеського Королівства, у 1806–1867 рр. — столицею Чеського королівства у складі Австрійської імперії, у 1867–1918 рр. — провінційним містом Австро-Угорської імперії, у 1918–1939 та 1945–1948 рр. — столицею Чехословацької Республіки, у 1939–1945 рр. — німецького протекторату Богемії та Моравії, у 1948–1990 рр. — Чехословацької Соціалістичної Республіки, у 1990–1992 рр. — Чехословацької Федеративної Республіки, а з 1993-го — столицею Чеської Республіки. У Празі збереглася остання у світі діюча система міської пневматичної пошти, що з’явилася уперше 1887 року. На жаль, під час повені 2002 р. декілька станцій було пошкоджено, і система перестала працювати. Чеська пошта збирається відреставрувати її і знову ввести в дію. Окрім музейно-історичного значення, така система має і чисто практичне застосування: наприклад, телеграма або дрібний пакет з поштамту в Новому місті можуть бути доставлені на Празький град впродовж 3-5 хвилин, що істотно швидше за будь-який інший вид транспорту, включаючи кур’єрську службу.
Краків – одне з найстаріших міст Польщі, з тисячолітньою історією, багатою культурною і архітектурною спадщиною. Один з центрів Галичини. Культурна столиця Європи 2000 року. Історичний центр Кракова з 1978 року належить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. На зламі тисячоліть, у 2000, ґрад Kraka здобув титул «Культурної столиці Європи». Сьогодні Краків є одним з найпопулярніших місць на світі. У 2006 році, був у «п’ятірці» найпопулярніших міст Європи, у 2007 році, здобув титул «наймоднішого міста світу» — згідно з даними американської інтернетової агенції Orbitz, що визначає тренди у світовому туризмі. В червні 2007 року, Краків відзначав 750 річницю статусу міста. Незважаючи на свою щораз більшу космополітичність, Краків залишається надалі носієм польської символіки. Це єдине місто в Польщі, яке має право вживати в гербі емблему Польської Держави. Така можливість, згідно з геральдичною символікою, надається тільки столичним містам.
Програма кожного євротуру завжди різноманітна та насичена. Всі заняття є інтерактивними та передбачають безпосередню участь кожного у процесі. Таким чином долається мовний бар’єр, учасники вчаться спілкуватись та засвоюють максимальний об’єм знань та навичок. Крім практичних зустрічей та відвідань парламентів та урядів країн ЄС, зустрічей в університетах та адміністраціях європейських міст, екскурсії, зустрічі із європейськими політиками, відвідання європейських телеканалів та газет.
Орієнтовний розклад програми євротуру “Берлінська стіна: об’єднання Німеччини” (2-9 квітня 2016 року):
СБ Ужгород. Ми відправляємося до столиці Словаччини – міста Братислави. Протягом дня ми оглядаємо у дорозі чудові краєвиди країни. Ввечері ми прибуваємо до столиці Словаччини. Ночівля в Братиславі. НД, ПН Чудовий вікенд у гостинній Братиславі. Ми оглянемо місто, познайомимся з його сатродавніми традиціями та експонатами музеїв. В понеділок ми відвідаємо офіс Europe Direct, Парламент Словаччини і відправимся далі. ВТ Ввечорі понеділка ми прибуваємо до Праги і маємо гарний вечір для знайомства із містом. Зранку ми оглянемо місто, зустрінемось у Посольстві України в Чехії з українцями та місцевими журналістими. Після обіду ми відправимся до Берліну. СР, ЧТ У вівторок ввечорі – ми у Берліні. Ми матимемо 3 дні для знайомства із містом, його історією, визначними місцями. Відвідавши Бундестаг, Посольство України в Німеччині, зустрівши українців Берліну – ви зможете скласти повну уяву про сучасне Німеччини. Вільний час, оглядові екскурсії, куно-клуб та відвідання офісу ЄС – унікальні можливості цього євротуру. В п’ятницю після обіду – ми відправимся до Вроцлаву. ПТ Чудовий день в культурній столиці Європи-2016. Ми оглянемо старе місто, зустрінемось в Почесному Консульстві з українцями Вроцлаву. У Вроцлаві – одна з найбільших у Польщі українських діаспор. Після цього ми переїдемо до Кракову. СБ Чудовий день у стародавній столиці Польщі – Кракові. Площа Ринок, Замок Вавель, підземне місто – все це відкриє стару Європу. А найбільший торговельний центр Польщі – Галерея Краковська – покаже вам сучасний ЄС. Після обіду у Кракові, ми повертаємся в Україну, у місто Львів на залізничний вокзал.
- Найкращі напрямки у Європі. Ми співпрацюємо з бельгійською організацією European Best Destinations і пропонуємо Вам перлини Європи в кожному турі.
- Головування країн в Європейському Союзі. Кожні 6 місяців країни Європейського Союзу змінюють одне одну у головуванні в ЄС.
- Національні свята та урочистості. Ми формуємо програму подорожі так, щоби ви мали можливість побачити унікальні події, що бувають один раз на рік.
- Проста реєстрація та відкриття візи. Оберіть один з євротурів, заповніть форму учасника і збирайте документи на відкриття шенгенської візи
- Унікальна програма перебування у ЄС. Комфортабельні готелі, група в 25-30 учасників, вільний час та привітливі партнери у ЄС створять відмінний настрій.
- Підтримка та спільні проекти в Україні. Випускники проекту стануть членами Європейської Команди, що організовує проект Рік Європи в Україні 2020.
У кожному євротурі візьмуть участь 30 учасників зі всіх регіонів України віком від 18 до 40 років. Реєстрація на сайті ЄВРОПЕЙСЬКОГО ВИБОРУ на вказані подорожі відкрита до 1 лютого 2016 року. Зустріч учасників проеку у Києві відбудеться у другій декаді лютого в одному з посольств країни ЄС в Україні. Друзі проекту – Міністерство закордонних справ України, Best European Destination, European Year for development 2015, Мережа центрів Europe Direct, Посольство Республіки Литва в Україні, Місто Вільнюс, Посольства України в Німеччині, Нідерландах, Словаччині, Литві, Швеції та Польщі. Проект відкритий для всіх громадян України. Вікові обмеження відсутні, але перевага буде надаватись учасникам віком від 18 до 40 років. Батьки можуть подорожувати із дітьми. Заявки, що надходять, опрацьовуються на регулярній основі. Частина подій у ЄС (зустрічі, лекції) проходять англійською мовою. Запрошення до участі у проекті ви отримаєте на вказану Вами електронну пошту. Громадяни України що мешкають/мешкали в АР Крим, Донецькій. Луганській областях – можуть брати участь у проекті.
- Вільно знайомитися та спілкуватися з європейцями. Кожна подорож це нові контакти та знайомства. Це прекрасна можливість випробувати свою мову та комунікабельність.
- Започаткувати спільні проекти з партнерами у ЄС. Відвідуючи Посольства України у країні перебування, зустрічаючись з представниками діаспори – ви можете знайти нові ідеї для проектів.
- Підтримати європейську інтеграцію України. Політики говорять що нам потрібно популяризувати Україну у світі, але нічого для цього не роблять. Наш проект – це конкретний внесок у євроінтеграцію.
- Отримати першу шенгенську візу і відвідати Європу. Щоби подорожувати Європейським Союзом – вам потрібна шенгенська віза. Ми організовуємо разом із посольствами-друзями відкриття багаторазових віз для учасників, щоби вони могли в подальшому вільно подорожувати Європою.
- Продовжити навчання у одній з країн ЄС. Все більше і більше європейських проектів, університетів та програм відкривають можливості для навчання Українців. Ми знайомимося із ними у ЄС.
- Розпочати власний бізнес з Європою. Дізнавшись з перших рук інформацію про європейський ринок, нові ідеї – ви можете планувати свою співпрацю з партнерами у Європейському Союзі.
Учасники проекту повинні мати діючий закордонний паспорт та громадянство України. Громадяни інших країн не можуть брати участь у проекті. Всі документи, що додаються до візової заяви надають учасники у встановлені терміни. Організатори готують для учасників візові анкети на основі даних повної форми реєстрації. Зазвичай, учасники до 25 років звільнені від сплати консульського збору. Детальне запрошення до подання документів та інструкції з підготовки буде надіслано зареєстрованим учасникам. Оплата участі. Внесок учасників покриває витрати, що включає оформлення документів для відкриття візи, проїзд комфортабельним автобусом у ЄС, проживання у готелях, сніданки у готелях, програма зустрічей під час подорожі, роздаткові матеріали та сертифікати.
Реєстрація на вказаний проект триває до 1 лютого 2016 року.