Громадська організація “Театр для діалогу” запрошує жінок-ВПО та інших жінок, на яких вплинув конфлікт на сході та в Криму, 3-6 серпня творчо осмислити свій досвід, дослідити потреби, знайти коло однодумниць, щоби захищати свої права та побудувати діалог з владою у своїй громаді.
Вже кілька років триває конфлікт, через який більше мільйона громадян змінили своє місце проживання. Дехто, можливо, вже відчуває себе місцевою жителькою, та чи всі ваші права дотримуються державою? У безпечному просторі майстерні ми разом дослідимо гендерний вимір становища жінок, що пережили бойові дії та переселення, і зможемо заявити про актуальні проблеми і потреби через виставу форум-театру. Експертки з питань захисту прав жінок проаналізують разом з групою, які інструменти існують, щоб захистити ваші права, аби ви спільно могли застосувати ці інструменти на практиці саме у ваших місцевих громадах.
Творчо-адвокаційна майстерня відбувається в рамках проекту “Одна з нас”. Цей перший, дослідницький етап для планування подальших адвокаційних дій на місцевому та/або національному рівні у форматі законодавчого театру.
Ось що про свій досвід кажуть учасниці наших попередніх майстерень:
“Для мене дуже неочікувано участь у постановці дала дуже багато на всіх рівнях: соціальному, особистому, особистому як жінці, як матері, як людині. Ви справді робите дива”, – Олеся Архипова, Макіївка – Івано-Франківськ.
“Результатом моєї участі у форум-театрі в Сєвєродонецьку стала реєстрація [мною] організації “Культурна фортеця” у місті Щастя. Було страшно, але я помітила, що підтримка приходить завжди, коли вона необхідна”, – Марина Гущина, Щастя.
“Величезне вам дякую за можливість перетворення себе і світу навколо себе за допомогою форум-театру. Зараз у Павлограді ми створили ініціативну групу матерів-переселенок, піднімаємо свої проблеми в кабінеті міського голови, звертаємося до депутатів. Нам кажуть: а де ви раніше були? А я думаю: раніше ми спали. Доки форум-театр нас не розбудив”, – Світлана Чичирко, Луганськ – Павлоград.
Участь в майстерні безкоштовна і відкрита для жінок з досвідом внутрішнього переміщення, що проживають у Чернівецькій, Івано-Франківській та Хмельницькій областях, а також для інших жінок з цих регіонів, які на власному досвіді відчули наслідки збройного конфлікту, місцевих активісток, журналісток і представниць влади.
Учасницям з інших міст організаторки відшкодовують вартість проїзду, забезпечують проживання у двомісних номерах та харчування в місті Чернівці на час проведення заходів.
Для участі заповніть анкету за посиланням https://goo.gl/fr4VVz до 20 липня включно.
Ми будемо раді бачити жінок, небінарних людей, транс людей, людей з інвалідністю, лесбійок, людей різного віку, етнічного походження, політичних поглядів. Під час заходу працюватиме дитяча кімната.
Якщо у вас виникнуть запитання, звертайтеся до Іри Харламової, +380663224233, [email protected].
***
Ініціатива “Одна з нас” реалізовується ГО “Театр для діалогу” в рамках проекту ООН Жінки “Ґендерна рівність в центрі реформ, миру та безпеки”, за підтримки Уряду Швеції. ООН Жінки є структурою Організації Об’єднаних Націй, яка зосереджує свої зусилля на досягненні ґендерної рівності та розширенні прав та можливостей жінок.
Ми працюємо з жінками по всій Україні вже три роки, за цей час нам вдалося представити досвід українських жінок, які відчули на собі збройний конфлікт, не тільки народним депутаткам та Міністрові з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, але також виконавчій директорці глобального офісу ООН Жінки Фумзіле Мламбо-Нгкуці під час її унікального візиту до України.