Народжені перемагати: зустріч із бійцями легендарного 90 батальйону ім. Івана Зубкова

Початок: 08.10.2020 о 18:30
Закінчення: 08.10.2020 о 20:30
Адреса: майдан Незалежності, 18/2, Будинок профспілок, 2 поверх, Київ,
Місце: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану

Завершено

2020_10_08_inst
Народжені перемагати: зустріч із бійцями легендарного 90 батальйону ім. Івана Зубкова

До Дня захисника України запрошуємо на зустріч із воїнами російсько-української війни. Мета Музею Майдану – привернути увагу до непересічних персоналій, які живуть поруч із нами, яким ми завдячуємо. Наша ініціатива покликана об’єднати суспільство, зберегти пам’ять про боротьбу за свободу в новітній історії України та спонукати до осмислення важливих історичних подій.

Цьогоріч ми запросили воїнів 90 окремого аеромобільного батальйону імені Героя України старшого лейтенанта Івана Зубкова. Прикметний тим, що комплектувався виключно з добровольців. За короткий час бійці 90 батальйону стали відомі своїми звитягами у важких боях за Донецький аеропорт у 2014–2015 роках у складі 81 окремої аеромобільної бригади, селищ Піски, Опитне, Водяне, а також промзони Авдіївки. Понад сотню бійців батальйону нагороджено орденами, двоє стали Героями України. Ім’я одного з Героїв, старшого лейтенанта Івана Зубкова, присвоєно батальйону.

“Вони вистояли, не витримав бетон”, – написано на марках Укрпошти, присвячених оборонцям Донецького міжнародного аеропорту (ДАП), в народі названих “кіборгами”. Вони тримали оборону 242 дні, поки не впало перекриття між поверхами споруди.

В останні дні оборони ДАП батальйон втратив 22 людини, 60 було поранено та ще троє зникли безвісти. У проросійських сил у ці дні, за даними від полонених і з радіоперехоплення, сотні загиблих і поранених. Гасло бригади – “Народжені перемагати”. Після виходу з аеропорту бійці батальйону ще півроку тримали підходи до нього.

ПРО БОЇ У НАЙГАРЯЧІШИХ ТОЧКАХ ДОНБАСУ І ЯКА ВОНА – РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКА ВІЙНА, розкажуть:
• Віталій Баранов (Біба) – підполковник, кавалер 2-х орденів Богдана Хмельницького. У 2014 чотири місяці намагався потрапити в армію. Потрапив у Донецьке летовище, коли українські військові терпіли важкі втрати та жахливі поранення. Був заступником і виконувачем обов’язків комбата.
• Руслан Боровик (Багдад) – гранатометник, нагороджений орденом “За Мужність” 3 ступеня. Крім зброї, взяв на війну фотоапарат. Завдяки Руслану збереглися фото загиблих “кіборгів”. Книга фотографій Боровика “ДАП” стала першою вагомою збіркою знімків з передової.
• Девід Давидов (Легіонер) – сержант, нагороджений орденом “За Мужність” 3 ступеня.
• Андрій Шишук (Сєвєр) – сержант, нагороджений орденом “За мужність” 3 ступеня. Йому пощастило вижити після вибуху 20 січня, витягував побратимів з-під завалів аеропорту.

Слово матиме Ніна Брановицька, мама загиблого кулеметника 90 батальйону Ігоря Брановицького.

Модерує Роман Кулик – співробітник Інституту національної пам’яті, командир роти у 39-ому окремому мотопіхотному батальйоні, менеджер проєктів у ГО “Експертний Корпус”.

Зареєструватися на подію: https://cutt.ly/zf0WwoG

Відмітитися у Фейсбук-події.

Пресслужба Національного музею Революції Гідності
[email protected], +38 098 66 11 833

Коли: 8 жовтня, 18:30
Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану
Адреса: майдан Незалежності, 18/2, Будинок профспілок, 2 поверх, м. Київ