Національний та місцевий референдум: як активісту скористатись цими інструментами?

Початок: 03.06.2021 о 08:00
Закінчення: 03.06.2021 о 17:00
Адреса: Україна,
Місце: онлайн

Завершено

Кириченко референдум
Національний та місцевий референдум: як активісту скористатись цими інструментами?

Право громадян на участь у всеукраїнському та місцевих референдумах гарантовано Конституцією України (ст. 38), законами України «Про місцеве самоврядування», «Про Центральну Виборчу Комісію», «Про Державний реєстр виборців».

8 квітня президент України Володимир Зеленський підписав новий закон «Про всеукраїнський референдум», який нарешті став реальністю після десятиліття дискусій та майже 3-х років від дати, коли Конституційний суд визнав закон 2012-го року таким, що не відповідає нормам Конституції.

І хоч право громадян брати участь у місцевих референдумах гарантовано Конституцією України, проте уже майже 8 років українці не можуть самостійно вирішувати територіальною громадою питання місцевого значення шляхом прямого голосування через відсутність чинного закону. 

Цю ситуацію має виправити новий законопроєкт, який було винесено на обговорення громадськості, а 19 травня законопроєкт «Про місцевий референдум» зареєстрували у Верховній Раді України.

Місцеві референдуми дають можливість мешканцям конкретної територіальної громади вирішувати найактуальніші для них питання місцевого значення. Це є сутністю реформи децентралізації, яка покликана сприяти активному залученню громадян до самостійного розв’язання локальних питань без впливу з центральної влади. 

Наприклад, одна з новацій місцевого референдуму, згідно із текстом нового законопроєкту, – висловлення недовіри місцевій раді та (або) сільському, селищному, міському голові. Ініціювати референдум може як громада на вимогу не менш як десять відсотків від загального числа виборців, виборча адреса яких віднесена до території відповідної громади, так і органи місцевого самоврядування – голова, місцева рада.

Хочете більше дізнатися про новели законопроєктів про національний та місцевий референдуми? Розібратися в тому, як ви, як громадянин, можете скористатися інструментами, які пропонують ці законопроєкти?

Тоді запрошуємо долучитися до вебінару: «Національний та місцевий референдум: як активісту скористатись цими інструментами?»

Спікерка: Юлія Кириченко, членкиня правління Центру політико-правових реформ, співголова ради Реанімаційного пакету реформ

ДАТА: 8 червня 2021 року
ЧАС: 16:00 – 17:30

Зареєструватися можна за посиланням.

Посилання на вхід в ZOOM буде надіслано всім зареєстрованим учасникам.

Участь у заході БЕЗКОШТОВНА.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Інна Душка, організаторка заходів Інституту “Республіка”,
телефон: +380961724018; 
електронна пошта: [email protected].

Довідка. Заходи відбуваються в рамках проєкту “Право вибору”, що підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI) за фінансування наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку.

Примітка. Місія «Активної Громади»: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності.