Проект «(не) на часі» – це низка заходів, що має на меті розлогий аналіз та критику різних форм насилля в умовах мілітаризації, а також винайдення механізмів протидії йому.
ПРОГРАМА
20 квітня СБ 12:00
Презентація “Мотивація до участі у збройному конфлікті на Сході України”
Презентація попередніх результатів дворічного соціологічного дослідження щодо того, що спонукає людей з України та інших країн брати участь у збройному конфлікті на Донбасі на стороні України. Дослідження проводилось із використанням якісної методології, шляхом проведення напівструктурованих глибинних інтерв’ю із чоловіками і жінками, які брали участь у збройному конфлікті. Поговоримо про можливі реальні сценарії залучення та наративи того, як самі респондент(к)и розуміють свою мотивацію до військової служби.
Подія на фейсбуці (посилання)
Доповідачка – Ганна Манойленко, FemSolution
Подія на фейсбуці (посилання)
21 квітня НД 12:00
Читання “Від дуелей до судових вироків: куди зникло насильство і де воно з’явилося”
Читання та обговорення статті Ґертруд Кох і Гауке Брункгорст “Від насильства над тілами до корпусу права”. Ми прослідкуємо, як фізичне насильство між чоловічими тілами (дуель) заміщується процедурою вирішення конфліктів, передбаченою законом держави і спробуємо зрозуміти, чи сприяє така трансформація зменшенню рівня насилля загалом.
Всі учасниці будуть забезпечені роздруківкою статті та запрошені до участі в обговоренні.
Модераторка – Квітка Косарчин, Феміністична майстерня
Подія на фейсбуці (посилання)
21 квітня НД 14:00
Панельна дискусія “Війна і мир”
Цей захід присвячено теоретичному та практичному досвіду роботи з темою насилля, яке пов’язане з воєнним конфліктом на Сході, та з його наслідками – ПТСР, домашнім насиллям і т.п. Ціль полягає в тому, щоб познайомити з діяльністю вузькопрофільних організацій та експертів(-ок) ширшу аудиторію через представлення роботи з темою насилля та обмін досвідом. Під час дискусії ми будемо шукати шляхи зменшення насилля в суспільстві в цілому та обговорювати питання війни і миру на концептуальному рівні.
Модераторка – Альона Ляшева, Спільне, Кафедра соціології УКУ
Подія на фейсбуці (посилання)
Запрошуємо долучатися до відкритих заходів усіх бажаючих!
Під час заходу працюватиме няня для тих, хто бажає прийти з дітьми.
Організаторки: Феміністична майстерня та FemSolution (Київ).
Проект «(не) на часі» містить також закриті заходи для активісток, задля більш глибокої роботи з темою і розробки ненасильницьких методів взаємодії у суспільстві.
Перша частина проекту відбулась у Києві 6-7 квітня: https://www.facebook.com/events/595963707540004/