З початку повномасштабного вторгнення громади по всій Україні зіштовхнулися з низкою викликів і перешкод для власного розвитку. Мільйони україн_ок були вимушені покинути рідний дім. Частина людей переселилися у межах України. Це стало викликом як для громад, які прийняли переселен_ок, так і для громад, з яких вони виїхали.
Громади також зіштовхнулися з викликами економічної переорієнтації й необхідності економії ресурсів, зростаючими потребами в соціальному захисті, житлі, соціальній інфраструктурі та робочих місцях, ризиком зростання бідності, труднощами з поповненням національних і місцевих бюджетів.
Водночас навіть в умовах повномасштабної війни громади продовжують втілювати реформу децентралізації. У багатьох випадках це вимагає розробки нових партисипативних методів і підходів. У результаті у громадах виникають нові практики успішної участі у розвитку громади, активізму, волонтерства та залучення мешкан_ок.
23 грудня, з 14:00 до 16:00 за київським часом запрошуємо на онлайн-обговорення і обмін досвідом щодо партисипації і залучення мешкан_ок до розвитку громад під час війни. Ми створимо простір для обговорення потреб й викликів щодо публічної партисипації в умовах повномасштабної війни, а також стосовно процесів відновлення. Крім цього, під час події ми презентуємо можливості підтримки громад щодо партисипативної розробки місцевих планів відновлення, над якими аналітичний центр Cedos планує працювати у 2023 році.
Подія відбудеться онлайн у Zoom. Для того, щоб долучитись до події і мати змогу приєднатися до дискусії, зареєструйтесь за посиланням.
Подію організовано за підтримки Європейського Союзу і його держав-членів: Німеччини, Швеції, Польщі, Данії, Естонії та Словенії через Програму «U-LEAD з Європою». Зміст події є виключною відповідальністю аналітичного центру Cedos та не може жодним чином сприйматися як такий, що відображає погляди Програми «U-LEAD з Європою», уряду України, Європейського Союзу і його держав-членів: Німеччини, Швеції, Польщі, Данії, Естонії та Словенії.