“(Не) замість зброї”. Виставку плакатів Миколи Гончарова відкриють у Хмельницькому

Початок: 27.04.2023 о 17:00
Закінчення: 27.04.2023 о 18:00
Адреса: вул. Проскурівська, 47, Хмельницький,
Місце: Хмельницький обласний художній музей

Завершено

sayt_400h300_goncharov_1
“(Не) замість зброї”. Виставку плакатів Миколи Гончарова відкриють у Хмельницькому

27 квітня о 17:00 у Хмельницькому обласному художньому музеї відкриється виставка “(Не) замість зброї”

Виставка “(Не) замість зброї” – це мистецька реакція художника Миколи Гончарова на події Майдану та російсько-української війни, що триває десятий рік, відображена у форматі плакатів. Митець створює їх із 2013 року й за допомогою образів, які замінюють сотні слів, влучно й нещадно цілить по ключових меседжах російської пропаганди.

Про значущість не лише збройної відсічі, а й інформаційної, зокрема мовою мистецтва, говорить і сама назва проєкту. Саме плакат дає змогу вмить сприймати форму та зміст і легко доносити думку.

Микола Гончаров – майстер графічного мистецтва, його плакат не обтяжений зайвими деталями, лаконічний і вишуканий, а образи – зрозумілі та промовисті. Окрім проголошення базових суспільних цінностей, у плакатах можна знайти вияви характеру самого автора, прочитати його особисте переживання теми.

У Хмельницькому обласному художньому музеї (вул. Проскурівська, 47) виставка діятиме до 28 травня.

Організатори виставки – Микола Гончаров та Національний музей Революції Гідності. Регіональний партнер – Хмельницький обласний художній музей.

Хмельницький став п’ятим українським містом, в якому представлять виставку. Раніше плакати Миколи Гончарова вже побачили у Львові, Одесі, Скадовську та Івано-Франківську.

Довідка:

Микола Гончаров – плакатист, ілюстратор, дизайнер, представник київської династії художників: його мати – художниця української “нової хвилі” Олександра Прахова; його прапрадід Адріан Прахов керував художнім оздобленням Володимирського собору. Микола Гончаров – випускник Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури, учень каліграфа Василя Чебаника. Співпрацював з Українським центром народної культури “Музей Івана Гончара”, Національним музеєм Революції Гідності, Київським академічним театром юного глядача, Національним художнім музеєм України та іншими мистецькими закладами. 

Джерело: Національний музей Революції Гідності.